V ruském Chubarovsku se zřítil vrtulník, zemřelo šest lidí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V ruském Chubarovsku se zřítil vrtulník, zemřelo šest lidí

V ruském Chubarovsku se zřítil vrtulník, zemřelo šest lidí

Šest lidí dnes ráno zahynulo při havárii vrtulníku v Chabarovsku na ruském Dálném východě. Helikoptéra podle informací agentury TASS havarovala v nezastavěné části města. Příčiny neštěstí zatím nejsou jasné.

Vrtulník Mi-8, jehož vlastníkem byla letecká společnost Vostok, prováděl výcvikový let. Na jeho palubě se nacházelo šest osob, které všechny přišly o život. Při pádu na zem stroj vzplanul a roztříštil se. Úlomky z něj se rozlétly až do vzdálenosti jednoho kilometru.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.