V sídle Youtube se střílelo. Útočnice je po smrti, čtyři lidé utrpěli zranění | info.cz

Články odjinud

V sídle Youtube se střílelo. Útočnice je po smrti, čtyři lidé utrpěli zranění

Policie dnes zasahovala v sídle společnosti Youtube v San Brunu v Kalifornii. V areálu byla hlášena střelba. Policie oblast uzavřela a vyzvala lidi, aby se sídlu Youtube vyhnuli. Před půlnocí (SELČ) šéf místní policie Ed Barberini oznámil, že v budově byla nalezena mrtvá žena, která se zřejmě sama zastřelila. Podle Barberiniho jde pravděpodobně o útočnici. Čtyři lidé utrpěli zranění. Stav jednoho ze zraněných je kritický. Policisté zatím stále prohledávají centrálu firmy a pátrají po možném komplici. Motiv činu ani identita pravděpodobné pachatelky nejsou známy.

První zprávy o střelbě se objevily po desáté hodině (SELČ). O zhruba půl hodiny později policie z kalifornského města San Bruno potvrdila, že zasahuje proti střelci v sídle společnosti provozující největší světový videoportál. Záběry amerických televizí ukazovaly množství policejních vozů v okolí budovy a desítky evakuovaných lidí.

Podle některých zaměstnanců byla uvnitř budovy slyšet nejméně desítka výstřelů. Svědek citovaný televizí CBS News popsal, že střelba začala přímo uvnitř sídla největšího světového videoportálu při narozeninové oslavě.

„Když jsem byl u svého stolu, slyšel jsem výstřely a viděl lidi utíkat. Teď jsem zabarikádován v místnosti se spolupracovníky,“ napsal na twitteru jeden ze zaměstnanců Vadim Lavrusik. O čtvrt hodiny později dodal, že již byli s kolegy evakuováni.

Jiný zaměstnanec YouTube Todd Sherman na twitteru popsal, že lidé v panice vybíhali z budovy. „Viděl jsem, jak kape krev na podlahu a na schody,“ napsal. 

Sanitky převezly zraněné do dvou nedalekých nemocnic. Nemocnice v San Francisku uvedla, že šestatřicetiletý muž je v kritickém stavu, dvaatřicetiletá žena má vážné zranění a o pět let mladší žena má jen lehčí poranění.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud