Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V sídle Youtube se střílelo. Útočnice je po smrti, čtyři lidé utrpěli zranění

V sídle Youtube se střílelo. Útočnice je po smrti, čtyři lidé utrpěli zranění

Policie dnes zasahovala v sídle společnosti Youtube v San Brunu v Kalifornii. V areálu byla hlášena střelba. Policie oblast uzavřela a vyzvala lidi, aby se sídlu Youtube vyhnuli. Před půlnocí (SELČ) šéf místní policie Ed Barberini oznámil, že v budově byla nalezena mrtvá žena, která se zřejmě sama zastřelila. Podle Barberiniho jde pravděpodobně o útočnici. Čtyři lidé utrpěli zranění. Stav jednoho ze zraněných je kritický. Policisté zatím stále prohledávají centrálu firmy a pátrají po možném komplici. Motiv činu ani identita pravděpodobné pachatelky nejsou známy.

První zprávy o střelbě se objevily po desáté hodině (SELČ). O zhruba půl hodiny později policie z kalifornského města San Bruno potvrdila, že zasahuje proti střelci v sídle společnosti provozující největší světový videoportál. Záběry amerických televizí ukazovaly množství policejních vozů v okolí budovy a desítky evakuovaných lidí.

Podle některých zaměstnanců byla uvnitř budovy slyšet nejméně desítka výstřelů. Svědek citovaný televizí CBS News popsal, že střelba začala přímo uvnitř sídla největšího světového videoportálu při narozeninové oslavě.

„Když jsem byl u svého stolu, slyšel jsem výstřely a viděl lidi utíkat. Teď jsem zabarikádován v místnosti se spolupracovníky,“ napsal na twitteru jeden ze zaměstnanců Vadim Lavrusik. O čtvrt hodiny později dodal, že již byli s kolegy evakuováni.

Jiný zaměstnanec YouTube Todd Sherman na twitteru popsal, že lidé v panice vybíhali z budovy. „Viděl jsem, jak kape krev na podlahu a na schody,“ napsal. 

Sanitky převezly zraněné do dvou nedalekých nemocnic. Nemocnice v San Francisku uvedla, že šestatřicetiletý muž je v kritickém stavu, dvaatřicetiletá žena má vážné zranění a o pět let mladší žena má jen lehčí poranění.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1