Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Sýrii se zřítil ruský vrtulník, oba piloti zemřeli

V Sýrii se zřítil ruský vrtulník, oba piloti zemřeli

Na východě Sýrie se v noci na dnešek zřítila ruská vojenská helikoptéra, oba piloti zemřeli. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Podle něj mohla být příčinou neštěstí technická závada. Během týdne jde o druhou nehodu ruského vojenského letadla v Sýrii, kde Moskva pomáhá tamnímu prezidentovi Bašáru Asadovi v občanské válce.

"Ruský vrtulník Ka-52 se zřítil během běžného letu na východě Sýrie. Oba piloti jsou mrtví," uvedlo ruské ministerstvo obrany v prohlášení. Píše se v něm rovněž, že "podle prvních informací šlo asi o technickou závadu". Těla pilotů byla převezena na vojenskou základnu.

Minulý čtvrtek se nedaleko syrského pobřežního města Latákíja zřítila do Středozemního moře ruská stíhačka Su-30SM, rovněž oba piloti zahynuli. Podle ruského ministerstva obrany stroj nebyl sestřelen, příčinou nehody mohla být srážka s ptákem. Stíhačka vzlétla z ruské základny Hmímím, která leží v západosyrské provincii Latákíja.

Letos v březnu spadlo rovněž u základny Hmímím nákladní letadlo ruské armády. Neštěstí si vyžádalo 39 obětí. Příčinou tragédie byla nejspíš technická závada. Ministerstvo obrany tehdy rovněž uvedlo, že letadlo nebylo sestřeleno.

Podle agentury AFP se po pondělní nehodě vrtulníku zvýšil počet ruských obětí v Sýrii od začátku operací ruské armády na 88. Moskva zahájila vojenskou podporu Asadovi koncem září 2015 na žádost tamní vlády. V občanské válce v Sýrii, která trvá už od března 2011, se angažují také Turecko a USA, které podporují každý jiné skupiny povstalců. Asadovu režimu pomáhají také Írán a libanonské šíitské hnutí Hizballáh.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1