V Utrechtu možná nešlo o terorismus, ale o zločin z vášně. Obyvatelé už mohou vycházet | info.cz

Články odjinud

V Utrechtu možná nešlo o terorismus, ale o zločin z vášně. Obyvatelé už mohou vycházet

Po střelbě v tramvaji v nizozemském městě Utrechtu policie odvolala výzvu obyvatelům, aby nevycházeli. Podle veřejnoprávní stanice NOS vyšetřovatelé nevylučují, že střelba mohla být zločinem z vášně. Podle očitých svědků totiž pachatel mířil na ženu, kterou podle všeho znal, a na lidi, kteří se jí snažili pomoci. Policisté už dříve uvedli, že považují terorismus za jeden z možných motivů.

„Mohl to být i zločin z vášně,“ řekl stanici NOS policejní mluvčí Bernard Jens. Starosta Utrechtu Jan van Zanen přitom už dříve incident označil za teroristický čin. Mluvčí Jens zároveň vyvrátil informace, že se dnes střílelo na více místech Utrechtu.

Podle očitého svědka činu, jednadvacetiletého Nielse, kterého citovala stanice NOS, se střelec zaměřil na jednu osobu. „Cílil na lidi, kteří se pokusili té ženě pomoci,“ uvedl.

Dnešní střelba v tramvaji si vyžádala tři mrtvé. Původní bilanci devíti zraněných policie mezitím snížila na pět.

Policie po 37letém střelci nadále pátrá. Ve zvýšené pohotovosti jsou i policisté v okolních zemích - Německu a Belgii.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud