Válka v Jemenu: Z přístavu Hudajdá utíká každý den na 3000 dětí, čelí náletům i minovým polím | info.cz

Články odjinud

Válka v Jemenu: Z přístavu Hudajdá utíká každý den na 3000 dětí, čelí náletům i minovým polím

Kvůli bojům v jemenském přístavním městě Hudajdá utíká každý den z oblasti na 3000 dětí, informovala dnes mezinárodní humanitární organizace Save the Children. Hudajdá čelí ofenzivě provládních sil od 13. června. V rukou šíitských povstalců je město i přístav od roku 2014.

Jak organizace uvedla, každý den Hudajdá opouští průměrně 6238 lidí, z nichž polovinu tvoří děti. Jejich útěk však bývá často velmi nebezpečný. Rodiny se totiž musí vyhnout "minovým polím i náletům a často se dostávají do oblasti aktivních bojů", poznamenala agentura AP. Save the Children v této souvislosti vyzvala všechny strany konfliktu, aby zastavily násilnosti a podpořily mírové úsilí OSN.

Jemen sužuje konflikt, v němž proti sobě bojují menšinoví šíitští Húsíové podporovaní šíitským Íránem a vláda prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího, které od března 2015 pomáhá Západem podporovaná koalice v čele se sunnitskou Saúdskou Arábií. Válka si už vyžádala více než 10.000 lidských životů a přinutila přes tři miliony lidí opustit domov.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud