Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vdovy lákal na erotické hračky a orgie. Itálií hýbe skandál ultrakonzervativního kněze

Vdovy lákal na erotické hračky a orgie. Itálií hýbe skandál ultrakonzervativního kněze

Otec Andrea Contin ze severoitalské Padovy se navzdory slibu doživotního celibátu s velkou chutí věnoval sexuálním hrátkám všeho druhu. Průšvih na nemravného kněze praskl poté, co si na něj stěžovala celá řada vdov, které byly nechtíc středobodem jeho zájmu. Informoval o tom server Daily Beast.

Osmačtyřicetiletý Andrea Contin, který sloužil po dobu deseti let v severoitalském regionu, si s celibátem příliš hlavu nelámal. Na poli erotických hrátek si naopak dopřával plnými hrstmi. Jeho zájem především přitahovaly vdovy a také ženy, které zrovna procházely rozvodovým řízením. Teď jej vyšetřuje katolická církev i policie.

Nadřízený nemravného kněze, monsignor Claudio Cipolla potvrdil, že Contin je předmětem šetření a měl přímo ve své farnosti komplice. „Chování otce Andrey bylo v naprostém protikladu ke slibům, které dal církvi. Jeho životní styl byl neslučitelný s hodnotami církve a jako takový nemůže vykonávat kněžské poslání. Jeho konání jej také ovlivnilo do té míry, že ani po pokání nebude smět vystupovat jako kněz,“ prohlásil pro list Daily Beast Cipolla.

Podle policejní stížnosti, kterou podala devětačtyřicetiletá žena, která sama sebe označuje za Continovu první milenku, si kněz liboval v roztodivných praktikách. Žena, která je údajně matkou jeho dítěte, uvedla, že požadoval sex ve dne v noci a vyžíval se v sadomasochistických praktikách a používání erotických hraček. Po své milence prý jednou dokonce požadoval, aby měla pohlavní styk s koněm.

Kufřík s erotickými pomůckami ostatně kněz nosíval na pastorační návštěvy u zmiňovaných vdov a rozvádějících se. Contin byl mezi svými farníky považován za příznivce extrémně konzervativního proudu v církvi, své ovečky často upozorňoval na nebezpečí televizní a internetové pornografie. Své nezadané farnice přitom bral s sebou do Francie, kde pořádal orgie.

Proti zvrhlíkovi se ozvalo policii už třicet žen, žádná z nich nebyla nezletilá. To, o čem se nějakou dobu mluvilo jen šeptem, vyšlo definitivně najevo poté, co Cipolla svolal tiskovou konferenci, kde potvrdil, že církev Contina vyšetřuje. Ten je obviněn z psychického i fyzického násilí a rovněž z navádění k prostituci. Monsignor prohlásil, že si připadá jako otec syna, který se dal na scestí. Knězovo chování považuje za neakceptovatelné nejen pro křesťana a kněze, ale dokonce také pro muže.

Policie tají, na kterém místě se momentálně obviněný kněz nachází. Muži zákona se ale nechali slyšet, že mají k dispozici počítač a paměťová zařízení, na kterých se nachází videozáznamy orgií. Ty údajně natáčel Continův komplic, otec Don Cavazzana, který to přiznal Cipollovi. Není jasné, zda se i on aktivně zúčastnil sexuálních hrátek. Vyšetřovaný je i třetí kněz, jeho role ale zatím není zřejmá.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744