Ve Španělsku zatkli ruského hackera. Údajně stvořil virus, který ovlivnil americké volby | info.cz

Články odjinud

Ve Španělsku zatkli ruského hackera. Údajně stvořil virus, který ovlivnil americké volby

Na letišti v Barceloně zatkla španělská policie ruského informatika Piotra Levačova. Podle informací, které poskytla médiím manželka zadrženého, k tomu došlo v souvislosti s vyšetřováním možného ovlivnění amerických prezidentských voleb ve prospěch Donalda Trumpa ze strany Ruské federace.

Jak sdělil tisku mluvčí španělské policie, informatika Piotra Levačova zadržely ozbrojené složky na základě mezinárodního zatykače. Německý deník Die Zeit uvádí, že manželka údajného hackera Maria Levačovová tvrdí, že úřady jejímu muži kladou za vinu ovlivnění amerických prezidentských voleb ve prospěch republikánského kandidáta.

Levačovové prý vyšetřovatelé sdělili, že „virus, který údajně vytvořil můj manžel,“ je za konečnými volebními výsledky, které vynesly do Bílého domu Donalda Trumpa, jak uvádí Die Zeit s odvoláním na rozhovor choti zadrženého pro Russia Today. Španělská policie ani ruský konzulát tyto zvěsti dosud nepotvrdili.

Americké tajné služby viní Rusko ze zmanipulování loňských prezidentských voleb v zemi ve prospěch Donalda Trumpa. Oproti tomu Ruská federace jakékoliv nařčení v tomto smyslu odmítá. Evropská unie pak neskrývá obavy z možného zapojení ruských hackerů do některých z voleb, které se uskuteční v letošním roce v Evropě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud