Ve Stockholmu nejspíš vraždil Uzbek obdivující Islámský stát. Policie má dalšího podezřelého | info.cz

Články odjinud

Ve Stockholmu nejspíš vraždil Uzbek obdivující Islámský stát. Policie má dalšího podezřelého

Muž podezřelý z pátečního teroristického útoku ve Stockholmu je 39letý Uzbek, který sympatizuje s radikální organizací Islámský stát. Švédská policie prohlásila, že zadržený muž je řidičem kamionu. Rovněž zadržela v noci na dnešek druhého podezřelého. Při pátečním útoku zahynuli čtyři lidé a 15 dalších utrpělo zranění.

Druhého podezřelého dopadla policie na severozápadním předměstí švédské metropole. Podle SVT byl ve spojení s mužem, který byl po útoku zadržen ještě v průběhu pátku. Ten je podle policie řidičem.

Stockholmská prokuratura předtím oznámila, že první ze dvou mužů, kteří byli v souvislosti s najetím kamionu do lidí zadrženi, je vyšetřován pro podezření z vraždy v rámci teroristického útoku. Policie ho zadržela již v pátek na severním stockholmském předměstí Märsta. Muž má drobná zranění.

Švédská veřejnoprávní televize SVT dnes uvedla, že druhého podezřelého dopadla policie na severozápadním předměstí švédské metropole Hjulsta.

Švédský premiér Stefan Löfven v pátek oznámil, že úřady s okamžitou platností zavedly kontrolu na hranicích, které se v příštích deseti dnech dotknou všech osob, které se chystají zemi opustit. Opatření se může prodloužit o dalších 20 dnů.

"Cílem terorismu je podkopat demokracii. Ale takového cíle nebude nikdy dosaženo ve Švédsku," prohlásil šéf švédské vlády. "Tyto druhy činnosti nikdy neuspějí. Víme, že naši nepřátelé jsou tito brutální vrazi, a nikdo jiný. Náš vzkaz bude vždy jasný: nikdy nás neporazíte, nebudete vládnout našim životům, nikdy nevyhrajete," dodal Löfven.

Při incidentu vjel pachatel ukradeným nákladním autem do davu lidí a prorazil průčelí obchodního domu. Zatím není jasné, jakou přesnou spojitost s případem mají oba zadržení muži.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud