Ve Švédsku jen několik dní po Trumpově výroku vypukly nepokoje. Lidé rabovali a zapalovali auta, policie střílela | info.cz

Články odjinud

Ve Švédsku jen několik dní po Trumpově výroku vypukly nepokoje. Lidé rabovali a zapalovali auta, policie střílela

V okrajové čtvrti Rinkeby švédského hlavního města vypukly v noci z pondělí na úterý násilnosti. Stalo se tak jen několik dní poté, co americký prezident Donald Trump sklidil posměch za své výroky o tom, že se v zemi stal nespecifikovaný incident, aniž by to byla pravda. Násilnosti v přistěhovalecké čtvrti byly zřejmě reakcí na nedalekou policejní razii. Blíže nespecifikovaný počet osob začal po mužích zákona házet kameny.

Policie později potvrdila, že jeden z jejích příslušníků proti agresorům použil střelnou zbraň.

„Na místě ale nikdo nebyl zraněn. Posléze jsme zkontrolovali i nemocnice a ani v těch se nenacházel nikdo, kdo by měl zranění způsobená střelnou zbraní,“ citoval policejního mluvčího Larse Bygströma internetový deník The Local.

Nepokoje se podařilo potlačit, ale ne zcela zastavit, a tak krátce před půl jedenáctou v noci vypukly s novou intenzitou, když protestující zapálili asi sedm či osm automobilů. O hodinu později řešila policie rabování v několika místních obchodech.

V průběhu násilností byl také zraněn fotograf švédského deníku Dagens Nyheter. „Dostal jsem mnoho úderů pěstmi a schytal jsem také několik kopanců, do těla i do hlavy. Noc jsem strávil v nemocnici,“ tvrdí reportér.

Aktualizované informace na webu místní policie mluví o třech vlnách nepokojů, násilí proti policejnímu důstojníkovi, dvou přepadeních, vandalismu a především pak o krádežích. Rinkeby bylo kvůli nepokojům v hledáčku policie už před čtyřmi lety, když hořelo na třiceti místech čtvrti a muži zákona byli napadeni kameny.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud