Věznice v Německu jsou na pokraji kapacit, nejhorší situace je v Bádensko-Württembersku | info.cz

Články odjinud

Věznice v Německu jsou na pokraji kapacit, nejhorší situace je v Bádensko-Württembersku

Německé věznice jsou na pokraji svých kapacit. Nejhorší situace je v Bádensko-Württembersku na jihozápadě Německa, kde jsou věznice naplněné na sto procent. V Bavorsku či Berlíně na více než devadesát. Kriminalita přitom v Německu podle aktuální statistiky klesá.

Podle odborníků na vězeňství, které oslovila agentura DPA, se dá o plném obsazení věznic hovořit už v případě, že je jejich kapacita naplněna na 85 až 90 procent. Této obsazenosti přitom dosahují věznice nejméně v šesti spolkových zemích. Kromě Bádenska-Württemberska, kde je situace nejhorší, také v Berlíně, Bavorsku, Brémách, Hamburku a Porýní-Falci.

Řada spolkových zemí navíc hlásí nárůst počtu útoků proti vězeňskému personálu. Například v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku se jejich počet mezi lety 2016 a 2017 zdvojnásobil. Zvláštní starosti vězeňské službě přidělává podle médií skupiny Funke jedna konkrétní skupina trestanců - islamisté. V Hesensku se jejich počet od roku 2013 více než ztrojnásobil.

S přeplněností věznic je v kontrastu aktuální zpráva německé policie o kriminalitě, podle které ubylo v loňském roce trestných činů v meziročním srovnání téměř o deset procent. To je největší pokles od roku 2003. Zločinnost je tak podle zprávy nejnižší od znovusjednocení Německa v roce 1990.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud