Věznice v Německu jsou na pokraji kapacit, nejhorší situace je v Bádensko-Württembersku | info.cz

Články odjinud

Věznice v Německu jsou na pokraji kapacit, nejhorší situace je v Bádensko-Württembersku

Německé věznice jsou na pokraji svých kapacit. Nejhorší situace je v Bádensko-Württembersku na jihozápadě Německa, kde jsou věznice naplněné na sto procent. V Bavorsku či Berlíně na více než devadesát. Kriminalita přitom v Německu podle aktuální statistiky klesá.

Podle odborníků na vězeňství, které oslovila agentura DPA, se dá o plném obsazení věznic hovořit už v případě, že je jejich kapacita naplněna na 85 až 90 procent. Této obsazenosti přitom dosahují věznice nejméně v šesti spolkových zemích. Kromě Bádenska-Württemberska, kde je situace nejhorší, také v Berlíně, Bavorsku, Brémách, Hamburku a Porýní-Falci.

Řada spolkových zemí navíc hlásí nárůst počtu útoků proti vězeňskému personálu. Například v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku se jejich počet mezi lety 2016 a 2017 zdvojnásobil. Zvláštní starosti vězeňské službě přidělává podle médií skupiny Funke jedna konkrétní skupina trestanců - islamisté. V Hesensku se jejich počet od roku 2013 více než ztrojnásobil.

S přeplněností věznic je v kontrastu aktuální zpráva německé policie o kriminalitě, podle které ubylo v loňském roce trestných činů v meziročním srovnání téměř o deset procent. To je největší pokles od roku 2003. Zločinnost je tak podle zprávy nejnižší od znovusjednocení Německa v roce 1990.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud