VIDEO: Američané se poprali o Trumpa. Ostrou potyčku musela krotit policie | info.cz

Články odjinud

VIDEO: Američané se poprali o Trumpa. Ostrou potyčku musela krotit policie

Na pláži v Jižní Kalifornii v sobotu vzpály vášně. Příznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa se střetli s jeho odpůrci. Ti na jeho stoupence neváhali použít pepřový sprej. Čtyři lidé byli zatčeni.

Na podporu Trumpa se na kalifornské pláži Bolsa Chica vydalo na pochod asi 2000 lidí. Násilnosti vzplály, když se pochod přiblížil ke zhruba třicítce odpůrců. Někteří z nich začali na organizátory demonstrace stříkat pepřový sprej, uvedl agentuře AP místní policista Kevin Pearsall.

List The Los Angeles Times napsal, že Trumpův odpůrce, který údajně útočil pepřovým sprejem, byl pak shozen do písku a zkopán a zmlácen Trumpovými přívrženci.

Travis Guenther, jehož žena také schytala zásah pepřovým sprejem přiznal, že muže udeřil. „Pětkrát jsem ho praštil vlajkou přes hlavu,“ řekl Guenther pro Los Angeles Times. „Nejsme xenofobové, ani rasisté. Jsme hrdí Američané,“ dodal.

Tři lidé byli zatčeni pro podezření z nelegálního použití pepřového spreje a čtvrtá osoba byla zadržena pro podezření z ublížení na zdraví, prohlásil Pearsall. Dvě osoby utrpěly lehká zranění, která se nevyžádala přivolání lékaře.

Počátkem tohoto měsíce se Trumpovi stoupenci a odpůrci střetli při demonstracích v kalifornském Berkeley. Sedm lidí bylo zraněno a deset zatčeno.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud