VIDEO: Putin si rád dává na čas. Podívejte se, kdo ze světových politiků na něj čekal nejdéle | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

VIDEO: Putin si rád dává na čas. Podívejte se, kdo ze světových politiků na něj čekal nejdéle

720p480p360p240p

Pokud si jako světový státník nejste jisti názorem, který na vás má ruský prezident Vladimir Putin, stačí sledovat hodinky v den s ním domluvené schůzce. Čím déle na něj čekáte, tím více vámi pohrdá. INFO.CZ dalo dohromady příklady setkání s několika světovými státníky a čekací doba u jednotlivých politiků vás mnohdy překvapí. Pravděpodobně už byste ze smluvené schůzky dávno odešli. Podívejte se na video a zjistíte, kdo a jak dlouho musel čekat.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.