VIDEO: Trosky a krátery. Syrská základna po útoku americkými raketami na záběrech ruských dronů | info.cz

Články odjinud

VIDEO: Trosky a krátery. Syrská základna po útoku americkými raketami na záběrech ruských dronů

Ruská televize Zvezda zveřejnila záběry na syrskou základnu Shayrat poblíž Homsu, na kterou zaútočily americké rakety Tomahawk. Prezident Donald Trump tak reagoval na úterní chemický útok v provincii Idlíb, kdy na otravu sarinem zemřelo více než 100 lidí.

Při porovnání vojenského zařízení zachyceného dronem se satelitní mapou syrské základny je patrné, že by se skutečně mělo jednat o Shayrat. Rusko proti útoku americké armády, který nebyl schválen NATO ani Radou bezpečnosti OSN, ostře vystoupilo.

Útok kritizoval rovněž syrský režim, Írán nebo libanonské hnutí Hizballáh, které je spojencem Bašára Asada a označilo jej za „idiotský krok.“ Na stranu Spojených států se naopak postavila Ukrajina, Saúdská Arábie, Turecko, Japonsko a syrská opozice, která vyzvala k dalším zásahům. Krok Donalda Trumpa rovněž podpořila většina českých politiků.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud