Vojenská tajemství v ohrožení. Ruští hackeři se snažili získat informace o amerických zbraních | info.cz

Články odjinud

Vojenská tajemství v ohrožení. Ruští hackeři se snažili získat informace o amerických zbraních

Hackeři napojení na Rusko v minulých letech zaútočili na e-mailové účty Američanů pracujících pro zbrojní podniky USA. Napsala to dnes agentura AP s odkazem na vlastní šetření. Snažili se získat údaje o výrobě armádních dronů a bojových letounů. Zda se jim to podařilo, není jasné.

Útoky má údajně na svědomí hackerské sdružení Fancy Bear, které americké tajné služby loni obvinily z odpovědnosti za proniknutí do serveru americké Demokratické strany. Chtěli tam získat kompromitující informace, které by poškodily Hillary Clintonovou v souboji o prezidentské křeslo s Donaldem Trumpem.

V letech 2015 a 2016 hackeři podle AP využili špatně zabezpečené e-mailové schránky nejméně 87 Američanů, kteří pracovali na vývoji vojenských bezpilotních aparátů, raket a „neviditelných“ bojových letounů a na systému takzvaných cloudů, tedy vzdálených datových úložišť. Aktivitu hackerů odhalila bezpečnostní internetová společnost Secureworks.

Terčem útočníků se staly přední americké zbrojovky, mimo jiné společnosti Lockheed Martin, Raytheon nebo Boeing. Pozornosti hackerů prý neušli ani pracovníci soukromé kosmické společnosti SpaceX podnikatele Elona Muska.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud