Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vrah na Velikonoce chladnokrevně zavraždil dědečka. Vše vysílal živě na Facebooku

Vrah na Velikonoce chladnokrevně zavraždil dědečka. Vše vysílal živě na Facebooku

Americká policie usilovně pátrá po sedmatřicetiletém Stevu Stephensovi, který chladnokrevně zavraždil čtyřiasedmdesátiletého muže, který se zrovna vracel od rodiny po velikonočním obědu. Vrah svůj čin živě vysílal přes video na svém účtu na Facebooku. Policie po vrahovi zahájila pátráni, příbuzní oběti se mezitím vzpamatovávají z hrozivého šoku nad nečekanou ztrátou svého bližního. 

Čtyřiasedmsedátiletý Robert Goodwin se zrovna vracel ze svátečního rodinného obědu, když mu do cesty vstoupil sedmatřicetiletý Steve Stephenson. Sotva spolu prohodili pár slov, Stephenson vytáhl zbraň a Goodwina chladnokrevně zastřelil. Vraždu si přitom natáčel na telefon a nahrávku zveřejnil na internetu.

Ta je již sice stažená, ale její obsah je znám. Stephenson na ní krátce před útokem prohlašuje, že „tady je někdo, koho zabiju. Chystám se zabít tohoto chlápka. Starýho týpka,“ říká Stephenson. Krátce poté dojde k muži a střelí ho přímo do hlavy. Zda se muži znali, není známo.

Policie vyhlásila po Stephensenovi pátrání. Podle jejích informací zatím uniká v bílém autě s dočasnou poznávací značkou. Možná už opustil Ohio, kde došlo k vraždě, a může se momentálně nacházet v Pennsylvanii, New Yorku, Indiana či Michiganu. Policie předpokládá, že je stále ozbrojený, a proto by mohl být pro své okolí nebezpečný. Nedá se ani vyloučit, že spáchal či spáchá další vraždu.

Rodina zavražděného se mezitím vzpamatovává z hrozivého šoku nad nečekanou ztrátou svého bližního.

„Byl to dobrý muž. Nenávidím to, že odešel...Nemůže to být pravda,“ citovala CNN syna zavražděného muže. Ten také médiím uvedl, že jeho otec byl v důchodu. Dříve pracoval jako slévač, měl 9 dětí a 14 pravnoučat. Měl rád rybaření a často ho kolemjdoucí mohli spatřit, jak chodí po ulicích a sbírá do tašky plechovky, které našel na zemi.

To také dělal v neděli, než si ho našel vrah. „Objal mě i moji ženu a rozloučil se s námi. Řekl jsem mu, dobře, užij si velikonoce,“ popsal Goodwin junior poslední chvilky se svým otcem.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744