Články odjinud

Výbuch v britském Leicesteru: Zemřeli nejméně čtyři lidé, další můžou být v sutinách

Výbuch v britském Leicesteru: Zemřeli nejméně čtyři lidé, další můžou být v sutinách

Nedělní exploze a následný požár domu s obchodem ve středoanglickém Leicesteru si vyžádaly čtyři mrtvé. V nemocnici zůstávají další čtyři lidé, z nichž jeden je vážně zraněn. O aktuální bilanci dnes s odkazem na policii informoval server BBC. Podle strážců zákona nic nenasvědčuje tomu, že by událost měla spojitost s terorismem.

Na místě pokračují záchranné práce a policie naznačila, že několik osob může být pohřešováno. Příčina výbuchu v ulici Hinckley Road zatím není známa. Kvůli neštěstí se museli evakuovat obyvatelé desítek okolních domů. Do mnoha budov byly přerušeny dodávky elektřiny.

"V tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by to souviselo s terorismem," citovala BBC mluvčího policie.

Část Hinckley Road a také ulice Carlisle Street byly uzavřeny a úřady vyzvaly obyvatele, aby se oblasti vyhýbali. Do mnoha budov byly přerušeny dodávky elektřiny. Zatím není jasné, co explozi způsobilo. S požárem bojovalo nejméně šest hasičských vozů. Server deníku Daily Mirror napsal, že evakuovat se museli obyvatelé z 60 okolních domů.

Zasaženou oblast tvoří obytné domy a malé obchody včetně smíšeného zboží, kebab restaurace a polského obchodu s potravinami. Podle policie bylo poškozeno i několik domů v blízkosti požáru.

Podle svědků byl zasažený obchod polský supermarket. Ještě nedávno však byl v objektu obchod se smíšeným zbožím řetězce Londis.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud