Výbuch v centru Bruselu. Policie na nádraží zastřelila muže s pásem plným výbušnin | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Výbuch v centru Bruselu. Policie na nádraží zastřelila muže s pásem plným výbušnin

Výbuch v centru Bruselu. Policie na nádraží zastřelila muže s pásem plným výbušnin

Bruselská policie evakuovala nádraží, na místě podle některých svědků došlo k výbuchu. Vojenská hlídka podle místních médií člověka, který měl na sobě pás s výbušninami, zneškodnila. Podle webových stránek deníku La Libre byl člověk se sebevražednou vestou s trhavinou vážně zraněn a „zneutralizován", porokuratura následně potvrdila, že byl zabit. Nikdo další zraněn nebyl. Situace je podle úřadů pod kontrolou.

Žádné další infomace o případných zraněních zatím nejsou známé. Jasný není ani typ výbušniny, na místo byl ale povolaný speciální tým, který okolí prohlédaval, jestli tam nejsou další výbušniny. 

 

Exploze se podle místních médií ozvala u nádražních přepážek. Provoz na nádraží byl zastaven, prostor evakuován a okolí policie uzavřela. Mluvčí hasičů Pierre Meys potvrdil, že na nádraží se odehrál jistý druh exploze a že na místě jsou také hasiči.

Bulvární list Het Laatste Nieuws s odvoláním na očitého svědka události napsal, že jistý muž volal arabsky Alláhu akbar (Bůh je veliký) a poté se ozvala menší exploze. 

Výbušné zařízení chtěl podezřelý spustit ve chvíli, kdy vzbudil pozornost ozbrojené hlídky, informoval La Libre.

Vyklizeno bylo „během několika sekund" také nedaleké bruselské náměstí Grand Place a zastaven byl provoz dvou linek metra.

V Belgii platí zvýšená bdělost bezpečnostních složek od loňského března, kdy sebevražední útočníci zabili 32 lidí v bruselském metru a na letišti.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.