Vytrhl zbraň policistovi a začal pálit kolem. Po střelbě na stanici v Mnichově několik zraněných | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vytrhl zbraň policistovi a začal pálit kolem. Po střelbě na stanici v Mnichově několik zraněných

Vytrhl zbraň policistovi a začal pálit kolem. Po střelbě na stanici v Mnichově několik zraněných

Při střelbě ve stanici železnice v Mnichově bylo zraněno několik lidí. Podle svědků útočník sebral zbraň policistovi a začal pálit. Jedna policistka je po útoku ve vážném stavu, další dva lidé mají lehčí zranění. Střelce se podařilo zadržet. Stanice byla uzavřena, na místě zasahovalo množství policejních jednotek. 

Sedmatřicetiletý Němec z oblasti Mnichova se nejdříve pokoušel srazit do kolejiště policistu, ale ten se ubránil. „Nato se strhla rvačka na zemi,“ citovala DPA mluvčího mnichovské policie.

Muž se při rvačce zmocnil pistole policisty a okamžitě ji použil. Kromě policistky zranil také dva kolemjdoucí. Jejich zranění původně nebyla označována za vážná, ale podle agentury DPA možná budou muset strávit noc v nemocnici. Hlídka byla v místech na rutinní obchůzce.

„Zaznělo pět výstřelů a museli jsme opustit prostor,“ řekl očitý svědek události pro server Bild.

Bavorské rádio citovalo policii, podle které se nejedná o teroristický čin. Podle ní se podařilo střelce rychle zadržet a jakékoli nebezpečí pominulo. Útočník je podle dostupných informací postřelený a leží v nemocnici. Údajně jednal sám.

„Jde o muže, který jednal sám a z osobních důvodů. Není tu politická nebo náboženská motivace,“ řekl v televizi mluvčí mnichovské policie.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.