Vytrhl zbraň policistovi a začal pálit kolem. Po střelbě na stanici v Mnichově několik zraněných | info.cz

Články odjinud

Vytrhl zbraň policistovi a začal pálit kolem. Po střelbě na stanici v Mnichově několik zraněných

Při střelbě ve stanici železnice v Mnichově bylo zraněno několik lidí. Podle svědků útočník sebral zbraň policistovi a začal pálit. Jedna policistka je po útoku ve vážném stavu, další dva lidé mají lehčí zranění. Střelce se podařilo zadržet. Stanice byla uzavřena, na místě zasahovalo množství policejních jednotek. 

Sedmatřicetiletý Němec z oblasti Mnichova se nejdříve pokoušel srazit do kolejiště policistu, ale ten se ubránil. „Nato se strhla rvačka na zemi,“ citovala DPA mluvčího mnichovské policie.

Muž se při rvačce zmocnil pistole policisty a okamžitě ji použil. Kromě policistky zranil také dva kolemjdoucí. Jejich zranění původně nebyla označována za vážná, ale podle agentury DPA možná budou muset strávit noc v nemocnici. Hlídka byla v místech na rutinní obchůzce.

„Zaznělo pět výstřelů a museli jsme opustit prostor,“ řekl očitý svědek události pro server Bild.

Bavorské rádio citovalo policii, podle které se nejedná o teroristický čin. Podle ní se podařilo střelce rychle zadržet a jakékoli nebezpečí pominulo. Útočník je podle dostupných informací postřelený a leží v nemocnici. Údajně jednal sám.

„Jde o muže, který jednal sám a z osobních důvodů. Není tu politická nebo náboženská motivace,“ řekl v televizi mluvčí mnichovské policie.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud