Wall Street se chce ve volbách zbavit Trumpa, ale jímá ji hrůza z regulací, píše server | info.cz

Články odjinud

Wall Street se chce ve volbách zbavit Trumpa, ale jímá ji hrůza z regulací, píše server

Mnozí bankéři na newyorské burze by se v příštích prezidentských volbách chtěli zbavit Donalda Trumpa, ale jímá je panická hrůza před možnými demokratickými kandidáty, kteří se budou pokoušet regulovat ekonomiku a zvyšovat daně. Napsal to server Politico v textu o názorech newyorské Wall Street na volby v roce 2020.

Podpora movitých finančních bossů by mohla ve volební kampani demokratům prospět, ale jakékoli napojení demokratických kandidátů na bankéře by vyvolalo ostré útoky vzmáhající se levice, upozorňuje Politico.

Radikální křídlo demokratů nechce mít nic společného s bankéři na Wall Street, které v debatách na sociálních sítích označuje za "tučné kocoury". Levice v Demokratické straně volá po regulaci bankovnictví a zdanění bohatých. Ve shromažďování financí pro volební boj budou spíš spoléhat na drobné dárce mobilizované přes sociální sítě než na příspěvky bohatých.

Ovzduší na burze paralyzuje nervozita, manažeři na Wall Street nevědí, co dělat, uvádí Politico. Favoritem burzy je liberál a centrista Michael Bloomberg, který ale na zvolení moc šancí nemá. "Divokou kartu" prý drží v ruce bývalý viceprezident Joe Biden, kterého "všichni milují", ale bude mu v roce voleb 78 let.

Největší strach má konzervativní Wall Street z demokratických kandidátů Bernieho Sanderse a Elizabeth Warrenové, zanícených bojovníků proti finanční oligarchii. "Nemůže to být Warrenová a nemůže to být Sanders, musí to být nějaký centrista schopný vyhrát," řekl americkému serveru šéf velké americké banky, který stejně jako mnozí jiní nechtěl být jmenován, aby nepozlobil šéfa Bílého domu.

Na burze jsou ale i věrní stoupenci demokratů, kteří hlavně chtějí najít kandidáta schopného Trumpa porazit - i kdyby to měla být Warrenová, píše Politico. Podpora možných demokratických kandidátů ale mezi nimi není stoprocentní. "Každý chce vyhrát, boj je otevřený jako nikdy. Každý má svého kandidáta a každý, zdá se, může vyhrát... pokud se nejmenuje Bernie Sanders," cituje server burziána se zkušeností ve vrcholné politice Demokratické strany.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud