Články odjinud

Začal soud s pašeračkou Terezou. Za kila heroinu v kufru jí hrozí drsný trest

Začal soud s pašeračkou Terezou. Za kila heroinu v kufru jí hrozí drsný trest

V Pákistánu dnes začal soud s Češkou, kterou zadrželi na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Soud má ode dneška k dispozici závěry vyšetřování a bude řešit, zda se Češka dopustila trestného činu. Soudní líčení bude pokračovat pravděpodobně v sobotu 3. března čtením obvinění. ČTK to dnes sdělila mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

U soudu byla dnes přítomná zástupkyně českého velvyslance. Zadržená Češka je podle Valentové relativně v pořádku. Nadále zůstává ve vězení v Láhauru, na cele je momentálně s jednou ženou. Hygienické podmínky jsou podle zadržené vyhovující, uvedla Valentová.

Pákistánští celníci Češku zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na spoj do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska.

Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

720p 360p
Terezu H. v Pákistánu nechytili náhodou. Sousední stát zásobuje drogami celý svět

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud