Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záchranná mise v Thajsku: Potápěči vytáhli z jeskyně osmého chlapce, souboj s časem ale nekončí

Záchranná mise v Thajsku: Potápěči vytáhli z jeskyně osmého chlapce, souboj s časem ale nekončí

Mezinárodnímu záchrannému týmu se dnes podařilo z thajské jeskyně vyvést již čtvrtého chlapce, spolu se včerejšími čtyřmi vysvobozenými už jich je venku osm. Uvnitř zatopeného komplexu zůstávají poslední čtyři fotbalisté a jejich trenér. Záchranná mise bude pokračovat v úterý, podmínky v oblasti se ale znovu zhoršují a hrozí deště. 

Drama pokračuje. Potápěči ze zatopené jeskyně v neděli úspěšně vyvedli první čtyři chlapce a následně práce na noc přerušili. V pondělí ráno (ve 14 hodin místního času) pak záchranu osmi zbylých členů fotbalového týmu a jejich trenéra obnovili. 

Během odpoledne americká televize CNN informovala, že podle svědků na místě se již záchranářům podařilo vysvobodit celkem osm chlapců. Odvolávají se přitom na zdroje z místa, postup v záchranné misi už částečně potvrdilo i thajské námořnictvo. Očití svědci z místa dodávají, že záchranné operace jsou dnes u konce - v příštích dnech zbývá vyvést poslední čtyři hochy a jejich trenéra. 

Postup při záchraně chlapců z jeskyněPostup při záchraně chlapců z jeskyněautor: Info.cz

Podle místních reportérů záchranné složky z jeskyně nejprve vyváděli ty chlapce, jejichž zdravotní stav je nejlepší. Hlavní velitel záchranné akce však dle agentury AP ujistil, že všichni zachránění jsou v „bezpečí a při vědomí“.

V noci na pondělí byla záchrana chlapců přerušena kvůli dešťům a obnově zásob. Nejmenovaný thajský generál spoluzodpovědný za průběh záchranných prací pro CNN uvedl, že bylo třeba vyčkat, až budou podmínky stabilní. „Jednáme o nejlepším postupu,“ uvedl v noci na pondělí generál. Záchranáři dodali, že bylo rovněž třeba doplnit kyslíkové bomby.

Práci záchranářů v posledních dnech komplikuje zhoršené počasí - zejména déšť. Nakolik několikahodinové lijáky ovlivnily výšku hladiny vody v zaplavené jeskyni, není zatím jasné. Thajský meteorologický ústav uvedl, že bouřky se silnými dešti mají v provincii Čchíengráj, na jejímž území se jeskynní komplex nachází, pokračovat i tento týden.

Skupina, v níž jsou mladí fotbalisté ve věku mezi 11 a 16 lety a jejich 25letý trenér, se nachází více než čtyři kilometry od ústí jeskyně. Některé úseky trasy jsou po odčerpání vody schůdné pěšky, nejméně kilometrový úsek musela ale první čtveřice hochů s potápěči v neděli překonat pod hladinou.

Chlapce, kteří v červnu ustupovali stále hlouběji do jeskynního komplexu před stoupající vodou, záchranáři objevili 2. července. Od té doby jim přinášeli zásoby a připravovali evakuaci. Protože někteří z hochů neumějí plavat a vzhledem k obtížnému terénu, v němž v pátek zahynul jeden z potápěčů, uvažovalo se o tom, že se vyčká až do konce monzunového období, tedy do podzimu, aby chlapci mohli z jeskyně vyjít pěšky. Protože ale v jeskyni začal ubývat vzduch a hrozilo, že se hladina vody opět zvedne, bylo rozhodnuto s evakuací neotálet.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1