Žádné fotky politiků s vojáky během kampaně, rozhodl izraelský soud. Doplatí na to hlavně Netanjahu | info.cz

Články odjinud

Žádné fotky politiků s vojáky během kampaně, rozhodl izraelský soud. Doplatí na to hlavně Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu nesmí v kampani před dubnovými volbami zveřejňovat fotografie, na nichž je společně s izraelskými vojáky. S odvoláním na generálního prokurátora Avichaje Mandelblita o tom dnes informoval deník The Times of Israel. Opatření platí pro všechny kandidáty ve volbách, ale dotýká se zejména Netanjahua, který kromě vlády vede i několik ministerstev, včetně resortu obrany.

Pravidla pro volební kampaň zakazují používání materiálů s vojáky v uniformách i kampaň na vojenských základnách. Podle Mandelblita by tedy Netanjahu neměl až do 9. dubna mít politické projevy během návštěv vojenských základen. Mandelblit rovněž uvedl, že to nijak neomezuje Netanjahuovy návštěvy v kasárnách ani veřejná prohlášení, která budou v zájmu národní bezpečnosti. 

Devětašedesátiletý Netanjahu stojí v čele izraelské vlády od března 2009, premiérem byl také tři roky od roku 1996, kdy se stal ve svých 46 letech nejmladším předsedou vlády v historii Izraele.

Policie Netanjahua vyšetřuje v několika korupčních kauzách a v prosinci doporučila, aby byl obviněn. Rozhodnutí je nyní na generálním prokurátorovi Mandelblitovi, který před týdnem nevyhověl Netanjahuově žádosti toto rozhodnutí odložit na období po volbách.

Parlamentní volby v Izraeli se budou konat 9. dubna. Průzkumy stále dávají největší šance na vítězství Netanjahuově straně Likud, její náskok před stranou bývalého náčelníka generálního štábu izraelské armády Bennyho Gance se ale snižuje.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud