Záhadné zmizení čtyřčlenné francouzské rodiny se blíží rozuzlení. Policie zatkla příbuzné | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záhadné zmizení čtyřčlenné francouzské rodiny se blíží rozuzlení. Policie zatkla příbuzné

Záhadné zmizení čtyřčlenné francouzské rodiny se blíží rozuzlení. Policie zatkla příbuzné

Už víc než dva týdny policie pátrá po osudu rodiny Troadecových. Nejdřív padlo podezření na jedno z dětí, konkrétně 21letého Sebastiena, nyní se ale pozornost policie obrací jinam. Ve vazbě teď vyslýchá sestru a švagra Pascala Troadeca.

Pascal, jeho manželka Brigitte, syn Sebastien a dcera Charlotte zmizeli za podivných okolností 16. února. Jako první policii zalarmovala sestra paní Troadecové, která se se svoji příbuznou už nějakou dobu nemohla spojit. Vyšetřovatelé obratem potvrdili, že se v domě nacházejí stopy krve tří členů domácnosti (rodičů a syna Sebastiena).

Policie má nyní v hledáčku sestru Pascala a jejího manžela. Dvojici už sice vyslýchala na začátku vyšetřování, podle serveru The Local, jsou ale od neděle ve vazbě. Podle nespecifikovaného zdroje se měl dokonce Pascalův švagr k vraždám přiznat. Impulzem k tomuto činu měly být především spory o dědictví.

Jako první policie věnovala pozornost Sebastienovi, ten měl údajně trpět psychickými problémy a mohl tak zavraždit rodinu a pak zabít sám sebe. Tyto spekulace se ale brzy ukázaly jako bezpředmětné.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.