ZAHRANIČNÍ TISK: Američané se připravují na drtivý úder a britské ženy vstřebávají hořkou pilulku | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Američané se připravují na drtivý úder a britské ženy vstřebávají hořkou pilulku

Na Spojené státy se blíží hurikán čtvrté kategorie. Ve čtvrtek by měl zasáhnout pobřeží Severní a Jižní Karolíny. Studie britské vládní agentury zase zjistila, že se ženy ve Spojeném království dožívají méně let, než je průměr Evropské unie. Co dalšího se dnes dočtete v zahraničním tisku?

New York Times

New York TimesNew York Timesautor: en.kiosko.net

Deník New York Times se na titulní straně věnuje hurikánu, který se blíží na východní pobřeží Spojených států. Florence by měl zasáhnout pobřeží Severní a Jižní Karolíny. Úřady obou států vyzvaly více než milion lidí k evakuaci. Florence je aktuálně hurikánem čtvrté kategorie a k americkým břehům se blíží rychlostí 225 kilometrů za hodinu. Na pevninu by měl narazit ve čtvrtek. 

The Guardian

 

The GuardianThe Guardianautor: en.kiosko.net

Ženy ve Velké Británii umírají rychleji než v Evropské unii. Informuje o tom úterní vydání listu The Guardian. Ten data čerpá z analýzy vládní agentury Public Health England (PHE). Podle ní nejdéle v Evropě žijí Španělky, které se dožívají v průměru 86,3 let. U Britek zjistili výzkumníci číslo 83 let. Průměr EU je u žen přitom o 0,6 roku více. „Jsme uprostřed balíku a chtěli bychom být na špici. Není důvod, proč bychom neměli být tak zdraví jako kdokoli v Evropě,“ komentuje profesor John Newton z PHE.

Frankfurter Allgemeine

 

Frankfurter AllgemeineFrankfurter Allgemeineautor: en.kiosko.net

Německý list Frankfurter Allgemeine dává prostor procesu, který v pondělí začal v Braunschweigu. Týká se kauzy Dieselgate a jde o modelový případ proti Volkswagenu. Investoři obvinili automobilku, že příliš pozdě informovala o podvodech s dieselovými motory, čímž jim na burze způsobila masivní ztráty. Obžaloba požaduje jako odškodnění téměř 9 miliard eur (asi 230 miliard korun).

Tehran Times

Tehran TimesTehran Timesautor: en.kiosko.net

Íránský deník Tehran Times informuje o prioritách země v bojích o syrskou provincii Idlíb. Írán chce především minimalizovat škody na životech. Tvrdí to bývalý velvyslanec islámské republiky v Sýrii Mohammad Reza Raouf Sheibani. Druhým cílem je zastavit aktivní i potenciální teroristy, kteří by mohli představovat riziko pro bezpečnost Íránu. Žádný z regionů by přitom podle něj neměl vypadnout z rukou centrální vlády.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud