ZAHRANIČNÍ TISK: Americe chybí čínské odpadky a Google už to má dobré jen v Antarktidě | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ZAHRANIČNÍ TISK: Americe chybí čínské odpadky a Google už to má dobré jen v Antarktidě

ZAHRANIČNÍ TISK: Americe chybí čínské odpadky a Google už to má dobré jen v Antarktidě

Výkonnost amerických recyklačních firem meziročně klesla o sto procent, chybí jim obaly zboží, které Čína do USA přestala dovážet. Do Austrálie dorazila vlna kritiky technologických společností a argentinští ekologové vyzvali na souboj mocného byznysmena v ministerském křesle. Takové zprávy jsou v dnešních světových novinách. 

Wall Street Journal

Omezení čínského dovozu do Spojených států má dopady, které nikdo z politiků očividně nepředpokládal, všímá si list Wall Street Journal. Když se totiž nedováží zboží, nedováží se logicky ani obaly. A když nejsou obaly, není co recyklovat. Výkonnost amerického recyklačního průmyslu podle zjištění Wall Street Journal letos spadla tvrdě padá. Velké společnosti, které se ve Spojených státech recyklací zabývají, už začaly propouštět, ty menší krachují.

Wall Street Journal se věnuje recyklaciWall Street Journal se věnuje recyklaciautor: Kiosko.net

The Australian

Australský list The Australian si ve svém čerstvém vydání všímá záplavy změn v podmínkách používání služeb globální technologické společnosti Google. Nutno poznamenat, že redakci Google nijak nepřesvědčil. Článek na titulní stránce se jmenuje „Google nás špehuje a my za to ještě platíme.“ Pro Google to není dobrá zpráva. V Austrálii se totiž hlasy kritizující bezpečnostní politiku technologických společností dlouho neozývaly. Nyní už tito giganti nejsou pod kritickou palbou jen na jediném kontinentu, a totiž na Antarktidě.

The Australian píše o Googlu.The Australian píše o Googlu.autor: Kiosko.net

Irish Times

Irish Times se věnují znepokojivému fenoménu realitního trhu. Ukazuje se, že „Zelený ostrov“ se stal cílem finančních nájezdníků, kteří si ve velkém nakupují nemovitosti včetně celých bloků domů, ve kterých žijí sociálně slabší rodiny. Irish Times konstatují, že za nákupy stojí převážně čínský a ruský kapitál. Na jedné straně deník varuje před tím, že se bytový fond může dostat do situace, kdy ho nebude možné kontrolovat. Současně hrozí, že tento trend povede k tomu, že se do Irska nahrne množství byznysmenů, kteří zde získají občanství a budou využívat velkorysé irské daňové podmínky.

The Irish TimesThe Irish Timesautor: Kiosko.net

Der Tagesspiegel

Německý deník Der Tagesspiegel se hned na pěti stranách věnuje etice digitálního podnikání. Nejsilnější a nejmohutnější evropská ekonomika bere přechod do nového stádia kapitalismu vážně. Spolkový prezident Frank Walter Steinmeier přišel s iniciativou, která má pomoct stanovit etické mantinely pro ekonomiku založenou na umělé inteligenci a strojovém učení. Pozornost by se podle německého prezidenta měla věnovat zejména využití robotů v medicíně, píše Tagesspiegel s tím, že by mohlo být ničivé, pokud by se lidé pokusili přenést morální odpovědnost z lékařů na stroje.

Německý deník Der TagesspiegelNěmecký deník Der Tagesspiegelautor: Kiosko.net

Página12

Argentinský deník Página12 má na titulní straně obrázek ministra energetiky Juana Josého Arangurena. Tento ambiciózní muž, o kterém se občas mluví jako o možném budoucím prezidentovi lokální jihoamerické velmoci, si proti sobě popudil vlivné ekologické organizace svou až přílišnou vstřícností k velkým energetickým společnostem. Arangurena svým vlivem v argentinské politice prosazuje likvidaci zákonných pojistek, které si kladou za cíl upřednostnění ochrany životního prostředí před rychlým ziskem z těžby. Podle deníku Página12 je boj o Arangurenu testem síly argentinské občanské společnosti – a současně deník skepticky podotýká, že ekologové jsou nyní na kratší straně pomyslné páky. Aranguren podle listu hraje na ruku velkým podnikatelům proto, že sám pochází z tohoto prostředí, což se projevuje zejména na jeho přístupu k frakování

Argentinský deník Página12Argentinský deník Página12autor: Kiosko.net

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.