ZAHRANIČNÍ TISK: Austrálie se chlubí úspěchy v boji s nelegální migrací, rozmach fast foodů děsí obezitology | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Austrálie se chlubí úspěchy v boji s nelegální migrací, rozmach fast foodů děsí obezitology

ZAHRANIČNÍ TISK: Austrálie se chlubí úspěchy v boji s nelegální migrací, rozmach fast foodů děsí obezitology
 

Světový tisk řeší především vraždu saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího, jehož zohavené tělo se včera našlo na zahradě saúdského konzula v Istambulu. Britský tisk se zase zaměřil na expanzi britských fast foodů a Austrálie se chlubí svým bojem s migrací. 

Financial Times

Financial TimesFinancial Timesautor: en.kiosko.net/Financial Times

Deník řeší vraždu saúdskoarabského opozičního novináře Džamála Chášukdžího. Ta byla podle tureckého prezidenta Erdogana dopředu naplánovaná. Turecko navíc vyzývá, aby se zločin prověřil co nejdůkladněji a byli tak potrestáni nejen ti, kteří vraždu vykonali, ale především ti, kteří k ní dali příkaz. V Saudské Arábii bylo v souvislosti s případem prozatím zatčeno 18 lidí. K případu se mezitím vyjadřují ostatní země, například Německo do Saúdské Arábie pozastavilo vývoz zbraní, o podobném kroku se ale zmínil například také český exministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

The Australian

The AustralianThe Australianautor: en.kiosko.net/The Australian

Australský deník informuje o úspěšném boji proti nelegálním migrantům. Hraniční kontroly ve spolupráci s okolními zeměmi za posledních pět let podle zprávy vrátily od australských hranic celkem 33 lodí, na nichž se nacházelo přes 3 tisíce migrantů. Australská vláda migranty, kteří připlují k jejím břehům, posílá do táborů na ostrovech Nauru a Papua-Nová Guinea. Vláda sice tyto tábory finančně dotuje a okolním zemím za ně platí, životní podmínky jsou v těchto zařízeních ale podle kritiků tristní.

Daily Mail

Daily MailDaily Mailautor: en.kiosko.net/Daily Mail

Bulvární plátek řeší expanzi britských fast foodů. Podle deníku jich je o rovnou třetinu více než před osmi lety. A nejen to, podle studie stoupá nejen počet prodejen, ale také spotřeba. Nejen ve Velké Británii, spotřeba stoupá celosvětově. Tento trend znepokojuje především lékaře a odborníky na zdravou výživu. Podle nich přibývají prodejny rychlého občerstvení na úkor podniků, které nabízejí zdravé jídlo, což rozhodně nepomáhá s bojem proti obezitě.

The Guardian

The GuardianThe Guardianautor: en.kiosko.net/The Guardian

Titulka britského Guardianu míří na nepoctivé pronajímatele. A to především na ty, kteří by podle soudů v tomto odvětví vůbec podnikat neměli. Ke svému podnikání totiž využívají zákon, který má pomáhat těm, kteří stojí na opačné straně, tedy těm nájemníkům, kteří na bydlení jen stěží dosáhnou. Guardian například zmiňuje Bernarda McGowana, který se může pochlubit majetkem v hodnotě 30 milionů liber. Z přečinů týkajících se pronájmu svých nemovitostí byl už šestkrát odsouzený, skulinka v zákoně mu ale dovoluje podnikat dál.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud