Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ZAHRANIČNÍ TISK: Austrálie se chlubí úspěchy v boji s nelegální migrací, rozmach fast foodů děsí obezitology

ZAHRANIČNÍ TISK: Austrálie se chlubí úspěchy v boji s nelegální migrací, rozmach fast foodů děsí obezitology
 

Světový tisk řeší především vraždu saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího, jehož zohavené tělo se včera našlo na zahradě saúdského konzula v Istambulu. Britský tisk se zase zaměřil na expanzi britských fast foodů a Austrálie se chlubí svým bojem s migrací. 

Financial Times

Financial TimesFinancial Timesautor: en.kiosko.net/Financial Times

Deník řeší vraždu saúdskoarabského opozičního novináře Džamála Chášukdžího. Ta byla podle tureckého prezidenta Erdogana dopředu naplánovaná. Turecko navíc vyzývá, aby se zločin prověřil co nejdůkladněji a byli tak potrestáni nejen ti, kteří vraždu vykonali, ale především ti, kteří k ní dali příkaz. V Saudské Arábii bylo v souvislosti s případem prozatím zatčeno 18 lidí. K případu se mezitím vyjadřují ostatní země, například Německo do Saúdské Arábie pozastavilo vývoz zbraní, o podobném kroku se ale zmínil například také český exministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

The Australian

The AustralianThe Australianautor: en.kiosko.net/The Australian

Australský deník informuje o úspěšném boji proti nelegálním migrantům. Hraniční kontroly ve spolupráci s okolními zeměmi za posledních pět let podle zprávy vrátily od australských hranic celkem 33 lodí, na nichž se nacházelo přes 3 tisíce migrantů. Australská vláda migranty, kteří připlují k jejím břehům, posílá do táborů na ostrovech Nauru a Papua-Nová Guinea. Vláda sice tyto tábory finančně dotuje a okolním zemím za ně platí, životní podmínky jsou v těchto zařízeních ale podle kritiků tristní.

Daily Mail

Daily MailDaily Mailautor: en.kiosko.net/Daily Mail

Bulvární plátek řeší expanzi britských fast foodů. Podle deníku jich je o rovnou třetinu více než před osmi lety. A nejen to, podle studie stoupá nejen počet prodejen, ale také spotřeba. Nejen ve Velké Británii, spotřeba stoupá celosvětově. Tento trend znepokojuje především lékaře a odborníky na zdravou výživu. Podle nich přibývají prodejny rychlého občerstvení na úkor podniků, které nabízejí zdravé jídlo, což rozhodně nepomáhá s bojem proti obezitě.

The Guardian

The GuardianThe Guardianautor: en.kiosko.net/The Guardian

Titulka britského Guardianu míří na nepoctivé pronajímatele. A to především na ty, kteří by podle soudů v tomto odvětví vůbec podnikat neměli. Ke svému podnikání totiž využívají zákon, který má pomáhat těm, kteří stojí na opačné straně, tedy těm nájemníkům, kteří na bydlení jen stěží dosáhnou. Guardian například zmiňuje Bernarda McGowana, který se může pochlubit majetkem v hodnotě 30 milionů liber. Z přečinů týkajících se pronájmu svých nemovitostí byl už šestkrát odsouzený, skulinka v zákoně mu ale dovoluje podnikat dál.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1