ZAHRANIČNÍ TISK: Bolsonaro jako Trump, tragické povodně v Itálii a neutuchající smutek v Leicesteru | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Bolsonaro jako Trump, tragické povodně v Itálii a neutuchající smutek v Leicesteru

Zahraničnímu tisku v pátek dominují dvě témata, kterým se ale česká média systematicky věnují. Je to protiuprchlická politika amerického prezidenta Donalada Trumpa, dále pak především důsledky ohlášeného odchodu německé kancléřky Angely Merkelové z čela CDU. Pozornost ale poutají také jiná témata. Brazílie se chystá na nově zvoleného prezidenta. A Bolsonaro ještě před nástupem do úřadu nenechává nikoho na pochybách, že bude přinejmenším svérázným prezidentem. Včera například oznámil, že chce přesunout velvyslanectví do Jeruzaléma. Sever Itálie zužují už od pondělí lijáky, Vatikán řeší pětatřicet let starý skandál, s tragédií, která potkala o víkendu Leicester, se zase jen stěží vyrovnávají nejen fanoušci tamního fotbalového klubu, ale také jeho hráči.

La Repubblica: Špatné počasí je zpět: čtyři mrtví na severu Itálie

zahraniční tiskzahraniční tiskautor: http://en.kiosko.net/

Sever Itálie zužují prudké lijáky, ke třinácti dřívějším obětem přibyly v posledních hodinách další čtyři mrtví. Informuje o tom italský deník la Repubblica s tím, že dva z nich byli rozdrceni stromem. Povodním ale nečelí pouze sever Itálie. Ostatně také české sociální sítě obletěly záběry z Benátek, které jsou pod vodou. Například na náměstí sv. Marka bylo v pondělí naměřeno 156 centimetrů vody. Už v pondělí zasáhly prudké deště prakticky celou Itálii, ve středu se sice počasí umoudřilo, avšak včera bouře propukly nanovo.

Der Tagesspiegel: Bolsonaro chce velvyslanectví v Jeruzalémě

zahraniční tiskzahraniční tiskautor: http://en.kiosko.net/

Inspirován americkým prezidentem chce budoucí první muž Brazílie přesunout velvyslanectví své země v Izraeli do Jeruzaléma. Píše o tom německý deník Der Tageespiegel s tím, že Bolsonaro krok sliboval již v předvolební kampani. Ve čtvrtek informaci potvrdil prostřednictvím svého twitterového účtu. Pokud se ke kroku brazilská administrativa skutečně odhodlá, bude po USA a Guatemale teprve třetí zemí s velvyslanectvím v Jeruzalémě. Třiašedesátiletý Bolsonaro, kterého média přirovnávají k Trumpovu, byl v neděli ve druhém kole zvolen prezidentem své země. Pozornost poutá řadou kontroverzních výroků, mimo jiné na dresu etnických menšin, životního prostředí, anebo třeba homosexuálů.

El Pais: Kosti nalezené ve vatikánské nunciatuře patří ženě

zahraniční tiskzahraniční tiskautor: http://en.kiosko.net/


Pozůstatky nalezené na Římské nunciatuře patří podle všeho ženě. Píše o tom španělský El Pais. Ostatky jsou nyní testovány, cílem vyšetřovatelů je mimo jiné zjistit, zda DNA neodpovídá DNA dvou dívek záhadně zmizelých v první polovině 80. let minulého století. Média včetně El Pais v této souvislosti spekulují o tom, zda nejde o ostatky Emanuely Orlandiové, která byla dcerou služebníka papeže Jana Pavla II.

Franfurter Allgemeine: hráči Leicesteru se po tragédii těžko vracejí do provozu

zahraniční tiskzahraniční tiskautor: http://en.kiosko.net/uk/


Hráči anglického Leicesteru se jen stěží vyrovnávají s tragedií, která klub potkala o víkendu. Premier League přitom pokračuje již tento víkend, hráči Leicesteru nastoupí už v sobotu proti Cardiff City. „Pro všechny hráče to bude po smrti majitele klubu obtížný návrat do každodenníého života,“ uvedl ve čtvertek na tiskové konferenci. O tragédii a jejích důsledcích hovořil jako o jednom z nepochybně z nejsilnějších týdnů v historii tohoto fotbalového klubu. O víkendu se po zápase Premier League mezi Leicesterem a West Hamem vedle stadionu zřítil soukromý vrtulník majitele klubu Vičaje Srivadtanaprapchy. Kromě něj nepřežili další čtyři lidé.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud