Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Britové ve velkém vrací vánoční dárky a levný model iPhonu je propadák

ZAHRANIČNÍ TISK: Britové ve velkém vrací vánoční dárky a levný model iPhonu je propadák
 

Britové houfně vracejí vánoční dárky nakoupené přes internet. Zpět k obchodníkům se dostane jeden ze čtyř. A starosti má i firma Apple, jejímuž modelu iPhonu se nedaří tak, jak se čekalo. O čem dalším píše pondělní světový tisk?

The Times

The Timesautor: en.kiosko.net

Britové neumí svým blízkým vybírat vánoční dárky. Vyplývá to ze statistiky, kterou otevírá své pondělní vydání ostrovní list The Times. Ten si všímá, že jeden ze čtyř dárků, které lidé ve Spojeném království kupovali v posledním více než měsíci přes internet, se nyní vrací zpět k obchodníkům. Hodnota vracených dárků dosahuje bezmála 5 miliard liber (asi 140 miliard korun). The Times přisuzují vysoká čísla i různým obchodním akcím, které zákazníkům umožňují zboží nejprve vyzkoušet a až následně se rozhodnout, zda jej skutečně koupí.


Wall Street Journal

Wall Street Journalautor: en.kiosko.net

Byznysový list Wall Street Journal si všímá neúspěchu telefonu iPhone XR. Ten měl být šíře dostupným modelem kalifornské společnosti. Kupříkladu v Česku se prodává za 22 490 korun, zatímco vlajkové lodi s označením XS nebo XS Max jdou do třicetitisícových hodnot a v nejdražších případech i přes 40 tisíc korun. Jenže o levnější iPhone není takový zájem, jak se očekávalo. Apple tak musel přistoupit k omezení produkce a drastickému osekání předpokládaných příjmů. I to vedlo k nedávnému propadu jeho akcií, po nichž se začalo spekulovat o budoucnosti firmy.


Financial Times

Financial Timesautor: en.kiosko.net

Deník Financial Times má na své titulní straně další z vítězství saúdskoarabských žen. Ty získaly právo na upozornění v případě, že se s nimi muž rozvede. Soud jim v případě rozvodu pošle textovou zprávu. Rijád, který v posledních měsících uvolňuje dosud striktně konzervativní pravidla, tím chce předcházet tajným rozvodům. Ženy si také budou moci zkontrolovat svůj stav na internetových stránkách ministerstva spravedlnosti nebo navštívit soud, který jim vydá rozvodové dokumenty.


The Australian

The Australianautor: en.kiosko.net

Lídři australské židovské komunity se pozastavují nad vzestupem projevů neonacismu na veřejných místech. Informuje o tom deník The Australian. Jako příklady uvádí pochod neonacistů v Melbourne, na němž se v sobotu zdravili nacistickými pozdravy a v davu byli i lidé s přilbou jednotek SS. Již dříve se objevila svastika na vstupní bráně židovského pečovatelského domu nebo na dětském hřišti. Při sobotním pochodu asi 200 lidí zadržela policie trojici protestujících. Ani u jednoho ale nebyly důvodem projevy sympatií k nacismu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud