ZAHRANIČNÍ TISK: Britský rasismus a vzpomínka na Bushe staršího | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Britský rasismus a vzpomínka na Bushe staršího

ZAHRANIČNÍ TISK: Britský rasismus a vzpomínka na Bushe staršího
 

Britská tajná služba MI6 vyzývá k lepší mezinárodní spolupráci, ale také využívání nových technologií. A německý deník Frankfurter Allgemeine se stejně jako některá další média vrací ke smrti bývalého amerického prezidenta Bushe, který ve své funkci přihlížel pádu železné opony. Co dalšího najdete na titulních stránkách světových deníků?

The Times

Po sobotních protestech, do kterých se po celé Francii zapojilo více než 130 tisíc lidí a které se dají srovnávat s občanskými bouřemi v roce 1968, volá prezident Macron po změně policejní taktiky. Tu by mohlo podpořit i vyhlášení výjimečného stavu. Kromě toho má ale v plánu uspořádat jednání se zástupci demonstrantů. Poslední pokus najít společnou řeč ztroskotal a při sobotních protestech bylo jen v Paříži zadrženo několik stovek lidí.

The Timesautor: en.kiosko.net/The Times


The Australian

Drobné právní mezery stojí americkou vládu miliardy dolarů ročně, píše australský deník. Nemálo korporací se totiž snaží minimalizovat výdaje, které musí zaplatit státu v podobě daní. To se jim daří pomocí hned několika kliček, z nichž některé jsou naprosto legální. Některé společnosti prodávají takzvaná duševní práva dceřiným společnostem, jiné své zisky pošlou společnostem v Nizozemsku a na karibské ostrovy.

The Australianautor: en.kiosko.net/The Australian


Frankfurter Allgemeine

Pondělní titulka německého deníku Frankfurter Allgemeine se vrací k osobě George Bushe staršího. Byl to totiž on, kdo zastával post prezidenta Spojených států v době, kdy v Evropě padala Železná opona. "Německo na něj díky jeho odhodlané podpoře znovusjednocení bude vždy vzpomínat s hlubokou vděčností. Bez důvěry a přátelství Spojených států a jejich prezidenta by německá jednota nikdy nebyla možná," pronesl německý prezident Frank-Walter Steinmeier, jehož slova deník připomíná.

Frankfurter Allgemeineautor: en.kiosko.net/Frankfurter Allgemeine


Daily Telegraph

Podle deníku Daily Telegraph se vrcholný představitel MI6 do veřejných projevů příliš často nepouští. Nyní ale vyzval nejen k posílení vazeb s Evropskými spojenci, ale také ke změně samotné špionáže. Podle Alexe Youngera je nezbytné se i v této oblasti přizpůsobit takzvané čtvrté průmyslové revoluci a i v otázkách bezpečnosti sázet na umělou inteligenti a robotiku.  

Daily Telegraphautor: en.kiosko.net/Daily Telegraph


The Guardian

Podle nejnovějšího průzkumu, kterého si všiml britský deník Guardian, má Británie možná větší problém s rasismem, než si její obyvatelé uvědomují. Podle zprávy se 43 % lidí z menšinové společnosti setkalo s problémem při zaměstnávání, lidé z většinové společnosti se s podobnými problémy potýkali jen v 18 % případů. Podobně je tomu tak i v přístupu policie, 38 % lidí z menšinové společnosti uvedlo, že byli v posledních pěti letech neprávem podezřelí ze střelby.

The Guardianautor: en.kiosko.net/The Guardian

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud