ZAHRANIČNÍ TISK: Číňané si doma sami vyrábí léky na rakovinu a šéfka ultrapravicové AfD v problémech | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Číňané si doma sami vyrábí léky na rakovinu a šéfka ultrapravicové AfD v problémech

Světová média se dnes věnují především posunu ve vyjednávání o brexitu. V Německu zase řeší podezřelé financování volební kampaně v roce 2017. Dary ze zahraničí musí vysvětlovat lídryně ultrapravicové AfD. Americký deník informuje o katastrofální situaci čínského zdravotnictví, které nutí zdejší lidi k tomu, že si léky vyrábí podomácku z farmaceutik objednaných na internetu.

The Times

The TimesThe Timesautor: Kiosko.net

Britský list se věnuje především včerejšímu pětihodinovému jednání kabinetu, který rozhodoval o podpoře dohody o brexitu. Ministři nakonec dokument podpořili a jeho znění vzápětí zveřejnila Evropská komise. Nyní bude o navržené dohodě jednat britský parlament a předseda Evropské rady Donald Tusk pravděpodobně svolá mimořádný summit EU, který bude o přijetí dohody rozhodovat. Mayové se podařilo dokument prosadit i v poměrně rozpolcené vládě, evropští lídři situaci považují za zásadní průlom v jednání o brexitu.

The New York Times

The New York TimesThe New York Timesautor: Kiosko.net

Mezinárodní verze amerického deníku přináší zprávu o kritické situaci čínského zdravotnictví, která dohnala zdejší obyvatele k tomu, že si sami vyrábí nedostatkové léky. Systém péče totiž nedokáže úspěšně fungovat ve stárnoucí generaci Číňanů, kteří potřebují léky na cukrovku nebo rakovinu a nemohou si je dovolit. Obyvatelé bez jakéhokoli farmaceutického vzdělání si proto objednávají různé přísady přes internet a léky si riskantně vyrábí podomácku. Příčinou nedostupnosti léčiv je údajně také současná sankční politika Spojených států, kvůli které se do čínského farmaceutického trhu nemohou zapojit američtí výrobci léků, kterým situace klade řadu překážek.

Iran Daily

Iran DailyIran Dailyautor: Kiosko.net

„Spojené státy se vydaly nesprávnou cestou a brzy budou poraženy,“ uvedl včera na jednání po vládou íránský prezident Hasan Rúhání. List Iran Daily informuje o jeho vystoupení před ministry, ve kterém uvedl, že uvalené sankce se Američanům vymstí a poškodí jejich pověst v zahraničí. Nejvíce prý navíc dopadnou na obyčejné obyvatele. Zároveň uvedl, že postup USA nerespektuje Íránce a že současný postup není dobrým způsobem jak zachovat v blízkovýchodním regionu bezpečnost.

Die Welt

Die WeltDie Weltautor: Kiosko.net

Lídryně ultrapravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) čelí podezření z nedovoleného financování volební kampaně. Prokurátor už podle listu Die Welt dokonce požádal německý parlament, aby zbavil Alici Weidelovou kvůli vyšetřování politické imunity. Hnutí mělo před volbami v roce 2017 obdržet podezřelé finanční dary ze Švýcarska a Belgie. Milionové dary nesplňovaly náležitosti financování politických kampaní v Německu.

The Australian

The AustralianThe Australianautor: Kiosko.net

Britský deník přináší zprávu o soudu s teroristy, kteří chtěli spáchat na Vánoce v Melbourne atentát. Jejich plány ale odhalila mladá agentka státní zpravodajské služby, která si všimla, že skupina v obchodě kupovala součásti na sestavení bomby a chovala se neobvykle. Policie zatkla teroristy 22. prosince 2016 jen tři dny před plánovaným spácháním útoku, při kterém chtěli použít bomby a mačety. Soud o případu stále jedná, a proto není zatím jisté, jak vysoký trest obvinění dostanou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud