ZAHRANIČNÍ TISK: Další pokus o mír v Jemenu, Německo hledá nástupce Merkelové | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Další pokus o mír v Jemenu, Německo hledá nástupce Merkelové

Německo se chystá na páteční sjezd strany CDU, kde budou delegáti volit nového předsedu, který nahradí Angelu Merkelovou. Ve Švédsku startují rozhovory o možném míru v Jemenu, kde už kvůli čtyři roky trvajícímu konfliktu zemřely tisíce lidí. A Austrálie řeší křivé obvinění z terorismu, za kterým stojí závist. O čem dalším se dnes píše ve světových denících?

The Times

The TimesThe Timesautor: Kiosko.net

Britský list přináší příběh studenta Matthewa Hedgese, který byl zadržen ve Spojených arabských emirátech za údajnou špionáž. Vysokoškoláka drželi ve věznici v Abú Zabí, kde ho údajně vyslýchali až 15 hodin denně a celou tu dobu musel stát s pouty kolem kotníků. Hedges své zapojení v tajných službách odmítá, stejně jako hlava britské tajné služby MI6 Alex Younger. Studenta při výsleších prý přesvědčovali, aby se stal dvojitým agentem. Na svobodu ho propustili před několika dny po přímé interpelaci britského ministra zahraničí Jeremyho Hunta.

Iran Daily

Iran DailyIran Dailyautor: Kiosko.net

Jemenští Hútíové dorazili do Švédska, aby zahájili jednání o možném míru v zemi, informuje list. Delagace složená ze zástupců zajdíjských ší'itů přistála ve Stockholmu včera. Jednání iniciovala OSN, která dlouhodobě varuje před ekonomickou, ale především humanitární katastrofou v zemi, kde lidé kvůli čtyři roky trvajícímu konfliktu a nedostatku potravin hladovějí a umírají. Hútíové se uvolili jednání ve Švédsku zúčastnit výměnou za možnost ošetřit asi 50 svých raněných mužů v Ománu.

The New York Times

The New York TimesThe New York Timesautor: Kiosko.net

Mezinárodní vydání amerického listu informuje o novém dokumentu, který vypráví příběh izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Snímek Král Bibi: Život a výstupy Benjamina Netanjahua líčí současného předsedu vlády jako člověka, který až přemrštěně řeší svůj obraz v médiích a pečlivě kontroluje novinářské výstupy. Pokud není spokojen, dokáže prý svůj hněv projevit až šikanou novinářů. Netanjahu v současnosti čelí obviněním z úplatkářství, ze kterého viní ale své politické odpůrce - izraelskou levici a odcházejícího policejního prezidenta.

Frankfurter Allgemeine Zeitung

Frankfurter AllgemeineFrankfurter Allgemeineautor: Kiosko.net

Německý list informuje o vývoji před pátečním sjezdem strany CDU, která bude volit nového předsedu a zároveň nástupce Angely Merkelové, která v čele strany už pokračovat nechce. Podle předsedy německého Spolkového sněmu Wolfganga Schäubleho by se příštím předsedou Křesťanskodemokratické unie (CDU) měl stát bývalý šéf konzervativních poslanců Friedrich Merz. Je to poprvé, kdy se druhý nejvýznamější člen strany vyjádřil o svém favoritovi. Mezi další možné kandidáty patří kromě Merze generální tajemnice strany Annegret Krampová-Karrenbauerová a ministr zdravotnictví Jens Spahn.

The Daily Telegraph

Daily TelegraphDaily Telegraphautor: Kiosko.net

Austrálií otřásá těžko uvěřitelný skandál. Bratr kriketové hvězdy Usmana Khawaji je podezřelý z falešného záměrného obvinění z terorismu. Na svého soka v lásce a zároveň kolegu měl Arsalan Khawaja nastražit dokonce důkazy, které ho z plánování teroristického útoku usvědčují. Na jeho stole nechal ležet připravený diář, ve kterém měl údajný terorista popisovat plánované útoky na veřejná místa i ústavní činitele. Na základě těchto dokumentů nespravedlivě zadržený Mohamed Kamer Nilar Nizamdeen musel strávit ve vazbě čtyři týdny. Khawajovi teď za křivé obvinění hrozí až deset let vězení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud