ZAHRANIČNÍ TISK: Další tlak na Facebook, Hawkingova poslední zpráva lidstvu a strach z Islámského státu | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Další tlak na Facebook, Hawkingova poslední zpráva lidstvu a strach z Islámského státu

ZAHRANIČNÍ TISK: Další tlak na Facebook, Hawkingova poslední zpráva lidstvu a strach z Islámského státu
 

Dnešní světový tisk se věnuje ničivému hurikánu Michael, který zasáhl Spojené státy. Britský deník Daily Telegraph informuje také o plánu, který by pro Facebook znamenal další finanční náklady. Guardian na titulní straně věnuje prostor poslední práci legendárního vědce Stephena Hawkinga, kterou nyní publikovali jeho kolegové. A v Austrálii se obávají Islámského státu.   

New York Times

New York Times informuje o hurikánu Michael, který je podle deníku jeden z nejsilnějších, který kdy zasáhl kontinentální Spojené státy. Před ničivou bouří muselo opustit své domovy na 375 tisíc lidí. Bouře v současnosti zeslábla na první stupeň intenzity a rychlost větru už nyní dosahuje 145 kilometrů za hodinu. V Georgii, kam bouře směřuje, ale nyní úřady vydaly varování také před tornády.

New York TimesNew York Timesautor: en.kiosko.net/New York Times

Daily Telegraph

Facebook a spolu s ním i další sociální platformy by mohly podle britského plátku platit poplatky, které by pomohly řešit nově vznikající duševní poruchy, ke kterým přispívá právě nadměrné používání sociálních sítí. A to hlavně u mladých lidí a dětí.

Daily TelegraphDaily Telegraphautor: en.kiosko.net/Daily Telegraph

The Guardian

Britský deník The Guardian na titulní straně otevírá téma černých děr. Konkrétně tedy teorii o tom, co se stane s předměty, které se do černých děr dostanou. Právě na tom totiž pracoval Stephen Hawking těsně před svou smrtí. Práce se zabývá takzvaným informačním paradoxem, které známý vědec zkoumal posledních 40 let svého života. Text Stevena Hawkinga nyní publikovali jeho vědečtí kolegové.

The GuardianThe Guardianautor: en.kiosko.net/The Guardian

The Australian

Australský deník se na titulní straně věnuje obavám z možného růstu takzvaného Islámského státu. Například v Indonésii by se mohlo nacházet až 63 teroristických buněk této organizace, před kterými varoval i indonéský ministr obrany. A je to právě Raymizard Ryacudu, který vyzývá ke zdokonalení informovanosti občanů, kteří by se mohli ocitnout ve smrtelném nebezpečí.

The AustralianThe Australianautor: en.kiosko.net/The Australian

Nezavisimaja Gazeta

Ruský deník zveřejnil na titulní straně pochvalu od zvláštní komise Rady Evropy. Podle deníku komise ocenila rychlost ruského soudnictví, genderovou vyváženost a odbornost soudců. Přesto ale podle zprávy vybídla Rusko ke snížení jejich pravomocí, ty jsou podle ní až příliš rozsáhlé.

 

Nezavisimaja GazetaNezavisimaja Gazetaautor: en.kiosko.net/Nezavisimaja Gazeta

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud