ZAHRANIČNÍ TISK: Diktátorovy ostatky, policejní doupě neřesti a průšvih s domy v Británii | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Diktátorovy ostatky, policejní doupě neřesti a průšvih s domy v Británii

ZAHRANIČNÍ TISK: Diktátorovy ostatky, policejní doupě neřesti a průšvih s domy v Británii
 

Ostatky „posledního fašistického diktátora“ Francisca Franca budou vyzvednuty z obřího památníku u Madridu. Rozhodnul o tom v emotivním jednání španělský parlament, podle něhož by tak neměl být diktátor pohřbený na stejném místě jako jeho oběti. Jaké další zprávy přináší v pátek světový tisk na svých titulních stránkách? 

Daily Telegraph

 

Daily TelegraphDaily Telegraphautor: http://en.kiosko.net/ / Daily Telegraph

Australský ministr školství Dan Tehan podpořil učitele, kteří bojují proti používání mobilních telefonů během školních hodin. Tehan v prvním velkém rozhovoru od svého jmenování uvedl, že se mu opatření zabavovat mobily před hodinou zdá velmi rozumné a že je třeba zajistit, aby se děti místo esemeskování učily.

Minulý měsíc jmenovaný ministr školství v rozhovoru rovněž uvedl, že plánuje implementovat plán přiřazování identifikačních čísel všem studentům. Pomocí nich by bylo možné sledovat jejich pokrok při zvládání učiva, uvedl ministr školství pro australský deník Daily Telegraph.

The Times

The TimesThe Timesautor: The Times / http://en.kiosko.net/

V případě takzvaného tvrdého brexitu mohou klesnout ceny britských nemovitostí v průběhu tří let až o 35 procent, varuje podle listu Times guvernér britské centrální banky Mark Carney s tím, že by rychle rostoucí úrokové sazby u hypoték způsobily významný otřes na realitním trhu.

Paradoxně, největší dopad by měl pokles cen nemovitostí na nejstarší populaci – tedy ty, kteří v referendu hlasovali pro opuštění Evropské unie. Kvůli předpokládaným rostoucím úrokovým sazbám u hypotečních úvěrů by však byla otřesem zasažena i mladá generace.

El País

El PaisEl Paisautor: El Pais / http://en.kiosko.net/

Španělský parlament schválil exhumaci ostatků diktátora Francisca Franca. Ten je nyní pohřbený společně s tisíci oběťmi občanské války v památníku v Údolí padlých kousek od hlavního města Madridu.

Hlasování bylo velmi polarizované a nakonec návrh prošel jen o pár hlasů. „Nebude ani spravedlnost, ani klid ani jednota, dokud budou Frankovy ostatky pohřbeny na stejném místě jako oběti," uvedla před hlasováním vicepremiérka Carmen Calvová.

New York Times

New York TimesNew York Timesautor: NY Times / http://en.kiosko.net/

Skandál jako vystřižený z období 50. let. To je newyorská kauza bývalého policejního detektiva, který společně s několika aktivními policisty provozoval v centru New Yorku nevěstinec a ilegální sázkové doupě. Gang, který si během posledního roku přišel na dva miliony dolarů, nyní pozatýkali policisté.

Do skandálu bylo zapojeno minimálně sedm aktivních policistů, dva z nich dokonce v nevěstinci pořádali rozlučky se svobodou. Kromě nich bylo zadrženo i 26 dalších civilistů, po dalších 13 policisté stále pátrají.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud