Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Dopadení vraha malého chlapce po 20 letech a vypečení zloději v Británii

ZAHRANIČNÍ TISK: Dopadení vraha malého chlapce po 20 letech a vypečení zloději v Británii
 

Španělská policie po 20 letech dopadla hlavního podezřelého v případu zavražděného chlapce z Nizozemska. Jos Brech byl zadržen ve Španělsku poté, co policie dostala tip od veřejnosti. Co dalšího v pondělí píší světové deníky na svých titulních stránkách?

The Times

The Timesautor: The Times / http://en.kiosko.net/

Velká Británie se potýká s „nájezdem“ gangů z Jižní Ameriky, píší britské Timesy na titulní straně. Noviny tvrdí, že se Britské ostrovy staly cílem zlodějské turistiky jihoamerických zlodějů, kteří se zaměřují na vykrádání rodinných domů v okolí Londýna. Policie sice za poslední dva roky dopadla 75 lidí, šlo však o takzvané pěšáky a vedení gangu stále uniká. 

Skupina zlodějů se zaměřuje na vykrádání domů na londýnských předměstích, odkud bere starožitnosti či drahé šperky. Během jedné takové vykrádačky si zloději přijdou až na statisíce liber, celkem způsobili škodu za několik milionů. Předměty, které z domů odcizí, často posílají zpět do země svého původu, doplňují Timesy.  


De Telegraaf

De Telegraafautor: http://en.kiosko.net/ / De Telegraaf

Španělská policie dopadla Jose Brecha, hlavního podezřelého v případu dvacet let staré vraždy nizozemského chlapce Nickyho Verstappena. Na své titulní straně to píše nizozemský deník De Telegraaf, podle něhož je Brech nyní v cele ve Španělsku a čeká na vydání do Nizozemska.

Brech byl zadržen poté, co nizozemská policie v posledních týdnech uskutečnila jednu z největších akcí na testování DNA v zemi. V jejím rámci posoudila vzorky více než 20 tisíc mužů. Díky výsledkům se zjistilo, že Brechova DNA se shoduje s DNA domnělého vraha na chlapcově oděvu. Policie následně v médiích zveřejnila Brechovu fotografii a poté ho ve Španělsku poznal náhodný svědek.

 


Teheran Times

Teheran Timesautor: http://en.kiosko.net/ / Teheran Times

Íránský parlament odvolal ministra ekonomiky země Massouda Karbasiana, informuje v pondělí deník Teheran Times. Zákonodárci tak poměrem hlasů 137 ku 121 rozhodli o tom, že ministr bude sesazen kvůli rychlému oslabování národní měny, růstu cen a vysoké míře nezaměstnanosti.

Deník již nicméně nepíše o tom, že poté, co byl ministr odvolán, v parlamentu došlo mezi jeho příznivci a odpůrci k fyzickým potyčkám. Sesazení Karbasiana je další významnou změnou ve vedení země, na počátku srpna byl odvolán ministr práce Ali Rabiei a v červenci došlo k výměně guvernéra íránské centrální banky.


New York Times

New York Timesautor: http://en.kiosko.net/ / New York Times

Scénárista, dramatik a jedna z ústředních postav Broadwaye Neil Simon v neděli zemřel ve věku 91 let, píše na své titulní straně deník New York Times. Simon byl laureátem Pulitzerovy ceny a během života získal čtyři neproměněné nominace na Oscara.

Simon je autorem scénářů k filmům Zajatec 2. Avenue, Vražda na večeři či Dobyvatel Srdcí, z divadelních her napsal například dramata Podivný pár, Vstupte! či Ztraceno navěky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud