ZAHRANIČNÍ TISK: Hon na střelce ze Štrasburku, práce pro Trumpa skončila vězením a Mayová „žije“ | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Hon na střelce ze Štrasburku, práce pro Trumpa skončila vězením a Mayová „žije“

ZAHRANIČNÍ TISK: Hon na střelce ze Štrasburku, práce pro Trumpa skončila vězením a Mayová „žije“
 

Především francouzský tisk se věnuje Chérifu Chekattovi, který je podezřelý ze zabití tří lidí v centru Štrasburku. Ta britská zase řeší včerejší hlasování o nedůvěře uvnitř Konzervativní strany, které Mayová ustála. Co dalšího přináší titulní stránky světových deníků?

Le Monde

Francouzský deník Le Monde se vrací ke střelbě ve Štrasburku a přináší informace o údajném střelci. Tím má být Chérifa Chekatta, 29letého francouzského rodáka měly úřady pod dohledem kvůli kriminální činnosti, ale také byl zařazen na seznam osob, které představují hrozbu pro národní bezpečnost. Německý Spolkový úřad Chekatta označil za radikálního islamistu. Právě v radikalizaci ho podle úřadů mělo ovlivnit vězení, ve kterém pobýval několikrát, ve Francii byl naposledy vězněný v roce 2015, v Německu pak mezi lety 2016 a 2017.

Le MondeLe Mondeautor: en.kiosko.net/Le Monde

The Guardian

Theresa Mayová ustála hlasování o nedůvěře uvnitř vlastní strany, píše o tom britský deník Guardian. Právě konzervativci včera rozhodovali o tom, zda současná vůdkyně strany zůstane v jejím čele, anebo ho opustí, což by pro Mayovou znamenalo i ztrátu premiérského křesla. Hlasování, během kterého si na svojí stranu premiérka naklonila 200 poslanců z 317, iniciovali straníci, kteří nejsou spokojení s průběhem brexitu. Další obdobné hlasování mohou poslanci navrhnout nejdříve za rok, získáním důvěry si tak Mayová zajistila alespoň pevnou pozici uvnitř strany.

The GuardianThe Guardianautor: en.kiosko.net/The Guardian

Financial Times

Americká verze deníku Financial Times na titulní straně rozebírá verdikt soudu nad bývalým právníkem Donalda Trumpa Michaelem Cohenem. Newyorský soud mu za uplácení milenek tehdejšího kandidáta na prezidenta, které mělo být porušením pravidel pro financování volební kampaně, vyměřil tři roky vězení. Další dva měsíce k trestu mu přidal kvůli lhaní v Kongresu, kde objasňoval realitní záměry Donalda Trumpa v Moskvě.

Financial Times - USAFinancial Times - USAautor: en.kiosko.net/Financial Times - USA

The Australian

Australský deník přináší příběh sedmatřicetileté Olgy Edwardsové, která spáchala sebevraždu. Na život si sáhla poté, co rezignovala na víru ve stát a jeho ochranu a pomoc. Policie ani soud totiž nedokázal ochránit její dvě děti – patnáctiletého Jacka a třináctiletou Jannifer, které zastřelil jejich vlastní otec, který s rodinou už více než dva roky nežil.

The AustralianThe Australianautor: en.kiosko.net/The Australian

New York Times

Podle deníku New York Times se Čína snaží znovu najít cestu na americký trh, potvrzuje to mimo jiné i vzestup amerických akcií. Donald Trump potvrdil, že obchodní jednání s Čínou pokračují i přes nedávný konflikt, který rozpoutal případ zatčené finanční ředitelky čínské společnosti Huawei. Ta na žádost Spojených států skončila v Kanadském vězení, z něhož ji ale díky kauci propustili. Trump nyní potvrdil, že pokud by tento případ měl komplikovat uzavření dohod, do kauzy zasáhne.

New York TimesNew York Timesautor: en.kiosko.net/New York Times

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud