ZAHRANIČNÍ TISK: „Krvavá lázeň“ v britských ulicích, nový skandál s migranty a pomatený útočník | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ZAHRANIČNÍ TISK: „Krvavá lázeň“ v britských ulicích, nový skandál s migranty a pomatený útočník

ZAHRANIČNÍ TISK: „Krvavá lázeň“ v britských ulicích, nový skandál s migranty a pomatený útočník
 

V Nizozemsku v sobotu zatkli útočníka, který pobodal tři kolemjdoucí. Podle policie jde o pomateného muže známého z jiného incidentu. V Británii řeší další skandál se zřejmě neoprávněnými deportacemi migrantů a kvůli aktivní havajské sopce evakuovali už 1800 lidí. Jaké další zajímavosti přinesl dnes světový tisk?

De Telegraaf

De Telegraafautor: http://en.kiosko.net

Nizozemský deník De Telegraaf přináší nové informace o útočníkovi, který v sobotu pobodal v centru Haagu tři lidi a poté byl převezen do nemocnice. Policie uvedla, že se jedná o muže známého zvláštním chováním. Jak deník zjistil, jde o 31letého Syřana Maleka F., kterého záchranné složky v Haagu znají z únorového incidentu – kdy vyhazoval nábytek z okna na ulici a zranil chodce.


Daily Express

Daily Expressautor: http://en.kiosko.net

Přední strana britského Daily Expressu se věnuje násilným událostem, ke kterým došlo v Británii během víkendu. „Krvavá lázeň v našich ulicích,“ zní titulek. Podle deníku zemřeli během víkendu násilnou smrtí tři lidé a dva chlapci byli zraněni. V Londýně a v St. Helens byli zastřeli dva lidé a v Liverpoolu byl ubodán mladý muž, upřesňuje deník. Dva chlapci ve věku 13 a 15 let byli zraněni během přestřelky na západě britské metropole.


The Guardian

The Guardianautor: http://en.kiosko.net

Britskými úřady otřásá nový skandál s migranty, píše deník The Guardian na titulní straně. Podle deníku se jedná o víc než tisíc kvalifikovaných migrantů, kterým hrozí deportace kvůli části zákona o přistěhovalectví. Tato „kontroverzní“ pasáž je zaměřena na potírání terorismu a lidí, kteří jsou považováni za hrozbu pro národní bezpečnost. Podle experta Aditi Bhardwaje ji ale úřady použily špatně. Mezi migranty jsou lékaři, právníci i inženýři, popisuje The Guardian. Kvůli tzv. kauze karibských migrantů minulý týden rezignovala ministryně vnitra Amber Ruddová.


The Wall Street Journal

The Wall Street Journalautor: http://en.kiosko.net

Přes 1800 lidí bylo evakuováno kvůli aktivitě havajské sopky Kilauea, píše americký Wall Street Journal, který otiskl na titulní straně fotku havajské sopky. V jejím okolí byl vyhlášen stav pohotovosti, erupce mají dál pokračovat. Láva zatím zničila na tři desítky domů a ohrožuje další obydlené oblasti.


Le Figaro

Le Figaroautor: http://en.kiosko.net

Francouzský premiér Édouard Philippe se v pondělí poprvé setká se zástupci stávkujících zaměstnanců státních drah SNCF, píše francouzský deník Le Figaro. Předseda vlády nejprve schůzku odmítal. Philippe chce dnes podle listu diskutovat se železničáři o problému dluhu francouzské železniční sítě (který je v řádech desítek milionů eur), reformy se ale odmítá dotknout. Železničáři stávkují ve Francii od začátku dubna, protest má trvat tři měsíce.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.