ZAHRANIČNÍ TISK: „Krvavá lázeň“ v britských ulicích, nový skandál s migranty a pomatený útočník | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: „Krvavá lázeň“ v britských ulicích, nový skandál s migranty a pomatený útočník

ZAHRANIČNÍ TISK: „Krvavá lázeň“ v britských ulicích, nový skandál s migranty a pomatený útočník
 

V Nizozemsku v sobotu zatkli útočníka, který pobodal tři kolemjdoucí. Podle policie jde o pomateného muže známého z jiného incidentu. V Británii řeší další skandál se zřejmě neoprávněnými deportacemi migrantů a kvůli aktivní havajské sopce evakuovali už 1800 lidí. Jaké další zajímavosti přinesl dnes světový tisk?

De Telegraaf

De Telegraafautor: http://en.kiosko.net

Nizozemský deník De Telegraaf přináší nové informace o útočníkovi, který v sobotu pobodal v centru Haagu tři lidi a poté byl převezen do nemocnice. Policie uvedla, že se jedná o muže známého zvláštním chováním. Jak deník zjistil, jde o 31letého Syřana Maleka F., kterého záchranné složky v Haagu znají z únorového incidentu – kdy vyhazoval nábytek z okna na ulici a zranil chodce.


Daily Express

Daily Expressautor: http://en.kiosko.net

Přední strana britského Daily Expressu se věnuje násilným událostem, ke kterým došlo v Británii během víkendu. „Krvavá lázeň v našich ulicích,“ zní titulek. Podle deníku zemřeli během víkendu násilnou smrtí tři lidé a dva chlapci byli zraněni. V Londýně a v St. Helens byli zastřeli dva lidé a v Liverpoolu byl ubodán mladý muž, upřesňuje deník. Dva chlapci ve věku 13 a 15 let byli zraněni během přestřelky na západě britské metropole.


The Guardian

The Guardianautor: http://en.kiosko.net

Britskými úřady otřásá nový skandál s migranty, píše deník The Guardian na titulní straně. Podle deníku se jedná o víc než tisíc kvalifikovaných migrantů, kterým hrozí deportace kvůli části zákona o přistěhovalectví. Tato „kontroverzní“ pasáž je zaměřena na potírání terorismu a lidí, kteří jsou považováni za hrozbu pro národní bezpečnost. Podle experta Aditi Bhardwaje ji ale úřady použily špatně. Mezi migranty jsou lékaři, právníci i inženýři, popisuje The Guardian. Kvůli tzv. kauze karibských migrantů minulý týden rezignovala ministryně vnitra Amber Ruddová.


The Wall Street Journal

The Wall Street Journalautor: http://en.kiosko.net

Přes 1800 lidí bylo evakuováno kvůli aktivitě havajské sopky Kilauea, píše americký Wall Street Journal, který otiskl na titulní straně fotku havajské sopky. V jejím okolí byl vyhlášen stav pohotovosti, erupce mají dál pokračovat. Láva zatím zničila na tři desítky domů a ohrožuje další obydlené oblasti.


Le Figaro

Le Figaroautor: http://en.kiosko.net

Francouzský premiér Édouard Philippe se v pondělí poprvé setká se zástupci stávkujících zaměstnanců státních drah SNCF, píše francouzský deník Le Figaro. Předseda vlády nejprve schůzku odmítal. Philippe chce dnes podle listu diskutovat se železničáři o problému dluhu francouzské železniční sítě (který je v řádech desítek milionů eur), reformy se ale odmítá dotknout. Železničáři stávkují ve Francii od začátku dubna, protest má trvat tři měsíce.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud