Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Návrat tenisové královny, útok na favorita voleb a otřesný nález v Mexiku

ZAHRANIČNÍ TISK: Návrat tenisové královny, útok na favorita voleb a otřesný nález v Mexiku
 

Také dnes se zahraniční média věnují anonymnímu textu deníku New York Times, jehož autor – údajně blízký spolupracovník prezidenta USA Donalda Trumpa – popisuje, kterak zaměstnanci Bílého domu svého šéfa obchází a rozličnými rafinovanými způsoby se pokoušejí usměrňovat jeho kroky. Přesto poutají pozornost také jiné události. Například útok na prezidentského kandidáta v Brazílii, fenomenální návrat Sereny Williamsové zpět na tenisový vrchol nebo nález masového hrobu v Mexiku.

The New York Times

NYTautor: http://en.kiosko.net/

Americký deník popisuje cestu tenistky Sereny Williamsové zpět na vrchol: v sobotu si po několika letech šestatřicetiletá legenda zahraje opět finále US Open. Loni přitom touto dobou přivedla na svět dcerku Olympii. „Je to skutečně pozoruhodné. Po porodu jsem sotva chodila a hýbala se a po roce hraju druhé finále,“ řekla Williamsová. Do finále navíc dokráčela suverénním způsobem, Lotyšku Anastasiji Sevastovovou deklasovala 6:3 a 6:0.


Le Monde

Le Mondeautor: http://en.kiosko.net/

Brazilský prezidentský kandidát Jair Bolsonaro byl ve městě Juiz de Fora přímo při mítinku napaden a pobodán. Mimo jiné o tom informuje francouzský deník Le Monde s tím, že krajně pravicový kandidát již absolvoval operaci. Podle lékařů byl do nemocnice přivezen v kritickém stavu. Nyní je mimo přímé ohrožení života, ale stále ve vážném stavu. Podle předvolebních šetření je mnohdy radikální Bolsonaro druhým nejsilnějším kandidátem. První kolo prezidentských voleb se v Brazílii uskuteční v neděli 7. října, tedy den po našich komunálních a senátních volbách.


Financial Times

Financial Timesautor: http://en.kiosko.net/

Indický Nejvyšší soud přišel s přelomovým rozhodnutím, které potěšilo tamní LGBT komunitu. Podle verdiktu již není homosexuální sex trestný. Informuje o tom i deník Financial Times. Soud tak zrušil pět let starý rozsudek, dle kterého byly některé sexuální činy „nepřirozené“. Trestány byly až deseti lety vězení. Napříště má být zásadním porušením práv naopak diskriminace na základě sexuální orientace.


Franfurter Allgemeine

Frankfurter Allgemeineautor: http://en.kiosko.net/

Obchodní spor mezi USA a Čínou může mít už dnes novou kapitolu. Píše o tom německý deník Frankfurter Allgemeine s tím, že Čína očekává uvalení nových cel. Pokud se Donald Trump skutečně k další fázi obchodní války uchýlí a zavede další cla na čínské zboží, Číná je podle deníku připravena reagovat odvetným opatřením. Číňané si jsou prý zároveň jistí, že se jim podaří udržet stabilní a zdravý ekonomický růst. Ve čtvrtek končí lhůta, během které se veřejnost smí vyjádřit k Trumpovu návrhu zavést 25procentní clo na čínské zboží, jehož roční hodnota dovozu dosahuje 200 miliard USD.


La Prensa

La Prensaautor: http://en.kiosko.net/uk/

Mexický generální prokurátor státu Veracruz oznámil šokující zprávu: úřady objevily masový hrob se 166 lidskými pozůstatky. Lidé zde byli pohřbeni tajně. Podle prokurátora Jorgeho Wincklera byla těla pohřbena nejméně před dvěma roky. Podle Wincklera nelze vyloučit, že v oblasti, která je nechvalně proslulá řáděním drogových gangů, pátrání povede k nálezu dalších obětí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud