Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Nečekaná komplikace královské svatby, nové důkazy o tragédii Boeingu a migranti do buše

ZAHRANIČNÍ TISK: Nečekaná komplikace královské svatby, nové důkazy o tragédii Boeingu a migranti do buše
 

Světová média sledují vývoj po otevření ambasády Spojených států v Jeruzalémě. Německo bojuje za vízum pro tamního novináře, který se kvůli článkům o ruském dopingu zřejmě nedostane na fotbalové mistrovství světa. Rusko na druhé straně neztrácí zájem o čtyři roky starý pád letadla v Doněcku. A Austrálie řeší migrační politiku. 

Frankfurter Allgemeine

Frankfurter AllgemeineFrankfurter Allgemeineautor: Frankfurter Allgemeine/en.kiosko.net

Německo v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou bojuje za sportovního novináře Hajo Seppelta, který chtěl podle Frankfurter Allgemeine kvůli fotbalovému mistrovství světa odcestovat do Ruska, nedostal ale potřebné vízum. Seppelt se v minulosti proslavil především reportážemi o dopingu v bývalé NDR, v cyklistice a v neposlední řadě také o státem řízeném dopingu právě v Rusku.

The Times

The TimesThe Timesautor: The Times/en.kiosko.net

The Times řeší, stejně jako většina významných médií, včerejší nepokoje v Gaze, které doprovázely oficiální otevření ambasády USA v Jeruzalémě. Střety si vyžádaly 58 mrtvých a více než 2 tisíce zraněných. Palestina nyní viní protistranu ze „strašného masakru”, Izrael ale tvrdí, že demonstrace vedla militantní palestinská skupina Hamás a šlo tudíž o plánovanou teroristickou operaci.

Komsomolskaja pravda

Komsomolskaja pravdaKomsomolskaja pravdaautor: Komsomolskaja pravda

Jeden z nejčtenějších ruských bulvárních deníků na titulní straně své internetové verze tvrdí, že jejich novinář spolu s nezávislým technikem Jurijem Antipovem našel nové důkazy o pádu malajsijského Boeingu MN17, který před čtyřmi lety havaroval v Doněcku a na jehož palubě zemřelo téměř 300 lidí. Právě Antipov říká, že „západní verze” celé události, podle které sestřelil letadlo raketový systém Buk, je mylná, neexistuje prý přesvědčivý radarový nebo jakýkoli jiný důkaz o tom, že by Boeing zasáhla raketa země-vzduch. Naopak trosky podle něj nasvědčují tomu, že k explozi nebo sérii explozí došlo přímo na palubě letadla a šlo tedy o předem plánovaný útok.

The Daily Telegraph

The Daily TelegraphThe Daily Telegraphautor: The Daily Telegraph/en.kiosko.net

 „Jděte do buše nebo běžte domů,” tímto titulkem láká čtenáře australská verze deníku Daily Telegraph. Austrálie zřejmě přistoupí k novým pravidlům, díky kterým by se mohlo ulevit velkým městům jako je Sydney. Imigrantům, kteří budou mít zájem v zemi zůstat totiž nenabídne městský život, ale naopak, místo k životu jim úřady najdou na venkově.

Daily Mirror

Daily MirrorDaily Mirrorautor: Daily Mirror/en.kiosko.net

Britský bulvární deník se opět zabývá královskou svatbou. Tentokrát řeší otce nevěsty Meghan Markleové. Ten na svatbu bohužel nedorazí, prodělal totiž infarkt a k oltáři tak americkou herečku bude muset odvést někdo jiný. Svatba prince Harryho s Maghan proběhne už 19. května v kapli sv. Jiří na hradě Windsor, který je jedním z oficiálních sídel královské rodiny.  

 

Články odjinud