ZAHRANIČNÍ TISK: Nečekaná komplikace královské svatby, nové důkazy o tragédii Boeingu a migranti do buše | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ZAHRANIČNÍ TISK: Nečekaná komplikace královské svatby, nové důkazy o tragédii Boeingu a migranti do buše

ZAHRANIČNÍ TISK: Nečekaná komplikace královské svatby, nové důkazy o tragédii Boeingu a migranti do buše
 

Světová média sledují vývoj po otevření ambasády Spojených států v Jeruzalémě. Německo bojuje za vízum pro tamního novináře, který se kvůli článkům o ruském dopingu zřejmě nedostane na fotbalové mistrovství světa. Rusko na druhé straně neztrácí zájem o čtyři roky starý pád letadla v Doněcku. A Austrálie řeší migrační politiku. 

Frankfurter Allgemeine

Frankfurter AllgemeineFrankfurter Allgemeineautor: Frankfurter Allgemeine/en.kiosko.net

Německo v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou bojuje za sportovního novináře Hajo Seppelta, který chtěl podle Frankfurter Allgemeine kvůli fotbalovému mistrovství světa odcestovat do Ruska, nedostal ale potřebné vízum. Seppelt se v minulosti proslavil především reportážemi o dopingu v bývalé NDR, v cyklistice a v neposlední řadě také o státem řízeném dopingu právě v Rusku.

The Times

The TimesThe Timesautor: The Times/en.kiosko.net

The Times řeší, stejně jako většina významných médií, včerejší nepokoje v Gaze, které doprovázely oficiální otevření ambasády USA v Jeruzalémě. Střety si vyžádaly 58 mrtvých a více než 2 tisíce zraněných. Palestina nyní viní protistranu ze „strašného masakru”, Izrael ale tvrdí, že demonstrace vedla militantní palestinská skupina Hamás a šlo tudíž o plánovanou teroristickou operaci.

Komsomolskaja pravda

Komsomolskaja pravdaKomsomolskaja pravdaautor: Komsomolskaja pravda

Jeden z nejčtenějších ruských bulvárních deníků na titulní straně své internetové verze tvrdí, že jejich novinář spolu s nezávislým technikem Jurijem Antipovem našel nové důkazy o pádu malajsijského Boeingu MN17, který před čtyřmi lety havaroval v Doněcku a na jehož palubě zemřelo téměř 300 lidí. Právě Antipov říká, že „západní verze” celé události, podle které sestřelil letadlo raketový systém Buk, je mylná, neexistuje prý přesvědčivý radarový nebo jakýkoli jiný důkaz o tom, že by Boeing zasáhla raketa země-vzduch. Naopak trosky podle něj nasvědčují tomu, že k explozi nebo sérii explozí došlo přímo na palubě letadla a šlo tedy o předem plánovaný útok.

The Daily Telegraph

The Daily TelegraphThe Daily Telegraphautor: The Daily Telegraph/en.kiosko.net

 „Jděte do buše nebo běžte domů,” tímto titulkem láká čtenáře australská verze deníku Daily Telegraph. Austrálie zřejmě přistoupí k novým pravidlům, díky kterým by se mohlo ulevit velkým městům jako je Sydney. Imigrantům, kteří budou mít zájem v zemi zůstat totiž nenabídne městský život, ale naopak, místo k životu jim úřady najdou na venkově.

Daily Mirror

Daily MirrorDaily Mirrorautor: Daily Mirror/en.kiosko.net

Britský bulvární deník se opět zabývá královskou svatbou. Tentokrát řeší otce nevěsty Meghan Markleové. Ten na svatbu bohužel nedorazí, prodělal totiž infarkt a k oltáři tak americkou herečku bude muset odvést někdo jiný. Svatba prince Harryho s Maghan proběhne už 19. května v kapli sv. Jiří na hradě Windsor, který je jedním z oficiálních sídel královské rodiny.  

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.