ZAHRANIČNÍ TISK: Německý lov mimo EU, smrtící solární panely a „hloupá Mayová“ | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Německý lov mimo EU, smrtící solární panely a „hloupá Mayová“

ZAHRANIČNÍ TISK: Německý lov mimo EU, smrtící solární panely a „hloupá Mayová“
 

V britském parlamentu to opět vře, německá vláda chce do země přilákat víc pracovníků ze zemí mimo Evropskou unii a v Austrálii řeší problém s neodborně instalovanými solárními panely. O čem dalším dnes píší na titulních stranách zahraniční média?

Die Welt

tisk ze světaautor: Kiosko.net/Die Welt

Německá vláda dala zelenou novým opatřením, kterými chce snížit překážky pro pracovní migraci ze zemí mimo Evropskou unii. Kabinet kancléřky Angely Merkelové vyslyšel požadavky firem, které se dlouhodobě potýkají s nedostatkem pracovníků. Po měsících vyjednávání tak vláda přijala zákon usnadňující lidem mimo Evropu, aby přišli do Německa. Hlavní změnou je rozšíření imigračního zákona na vysoce kvalifikované profese. Firmy už tak nebudou muset preferovat lidi z Německa nebo EU, cizincům bude stačit, aby měli dostatečnou kvalifikaci a jazykové dovednosti.


The New York Times

tisk ze světaautor: Kiosko.net/NY Times

Budováním infrastruktury v Pákistánu skrze projekt Hedvábné stezky chce Čína posílit vlastní vojenskou moc, upozorňuje americký deník NY Times. Podle tajného návrhu uzavřeného mezi oběma zeměmi se má rozšířit pákistánská výroba čínských vojenských stíhaček a zbraní, ale i prohloubit spolupráce v oblasti vesmíru, kterou se podle Pentagonu snaží Čína militarizovat po desetiletí. Peking tvrdí, že nová Hedvábná stezka je ekonomický mírový projekt, plán pro Pákistán však podle NY Times poprvé výslovně propojuje Hedvábnou stezku s čínskými vojenskými ambicemi.


The Guardian

tisk ze světaautor: Kiosko.net/Guardian

V britském parlamentu bylo včera opět rušno. Vlnu nevole zde vzedmulo obvinění konzervativních poslanců, podle kterých lídr opozičních labouristů Jeremy Corbyn označil premiérku Theresu Mayovou za „hloupou ženskou“. Corbyn se však brání s tím, že nic takového neřekl – prý hovořil o „hloupých lidech“, kteří neberou současnou krizi kolem brexitu vážně.


The Australian

tisk ze světaautor: Kiosko.net/Australian

Australské ministerstvo energetiky varuje, že až jedna čtvrtina střešních solárních panelů v zemi může být životu nebezpečná. Rezort přitom vychází ze závěrů auditu, podle kterého jsou panely neodborně instalovány a mohou znamenat bezpečnostní riziko – nejenom protože nejsou dostatečně pevně uchycené, ale především proto, že se do nich může dostat voda. Oblíbenost solárních panelů totiž v Austrálii strmě roste a instalatérů solárních panelů je nedostatek, k práci se tak dostávají i lidé s nedostatkem zkušeností.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud