Zahraniční tisk: Nezdravé hubnutí, varování Clintonové a snahy naklonit si chudé Venezuelany | info.cz

Články odjinud

Zahraniční tisk: Nezdravé hubnutí, varování Clintonové a snahy naklonit si chudé Venezuelany

Světem rezonují hlavně reakce na chemický útok v Sýrii, ale dějí se i další věci. INFO.CZ pro vás zmonitorovalo, o čem píší světové deníky ve svých úterních vydáních. Věnují se ekonomice, zdraví, brexitu i touze venezuelského prezidenta naklonit si veřejnost žijící v bídě.

Daily Telegraph (Velká Británie)

The Daily TelegraphThe Daily Telegraphautor: The Daily Telegraph/www.en.kiosko.net

Lidé nad šedesát let, kteří náhle zhubnou, by měli být neprodleně vyšetřeni. Píše to dnešní vydání listu Daily Telegraph a dodává, že ztráta váhy vede u mužů v jednom ze sedmi případů k rakovině. Výzkum Oxfordské univerzity zjistil, že hubnutí je příznakem až deseti typů tohoto onemocnění. Deník připomíná, že Británie zaostává ve srovnání se světem a v mezinárodním žebříčku monitorujícím míru přežití při sedmi nejzávažnějších typech rakoviny se propadla až do druhé poloviny.

Financial Times (Velká Británie)

Financial TimesFinancial Timesautor: Financial Times/www.en.kiosko.net
 

Ekonomický deník Financial Times si všímá problémů šéfa Deutche Bank Paula Achleitnera poté, co se zbavil výkonného ředitele společnosti Johna Cryana. Akcie banky sice v pondělí rostly, ale investoři a analytici zesílili tlak na Achleitnera. Toho minulý týden kritizovala také dozorčí rada. Nelíbilo se jí, že v představenstvu společnosti nejsou žádní zástupci německého průmyslu, a to navzdory strategii banky zdůraznit domácí trh. Tlak by měl podle zdrojů Financial Times vést až k Achleitnerovu odvolání.

The Guardian (Velká Británie)

The GuardianThe Guardianautor: The Guardian/www.en.kiosko.net

Britský list The Guardian citoval slova neúspěšné prezidentské kandidátky v amerických volbách Hillary Clintonové. Ta prohlásila, že na Británii může při vyjednávání o brexitu dopadnout těžká a neúprosná ruka historie, pokud zavede pevné hranice Severního Irska s Irskem a podkope tím tak mír na ostrově. Severoirská hranice je ožehavým bodem vyjednávání. Region dříve sužovaly boje mezi oběma znesvářenými stranami. V roce 1998 situaci uklidnila tzv. Velkopáteční dohoda.

The Star (JAR)

The StarThe Starautor: The Star/www.en.kiosko.net
 

Příběhy lidí po tragickém zřícení zdi v jihoafrickém Johannesburgu přináší tamní list The Star. Do titulku si zvolil vyprávění matky, která popsala poslední slova svého syna. Ten jí děkoval za dobré jídlo a řekl, že si půjde hrát. Desetiletý chlapec se následně stal jednou ze tří obětí incidentu. I další dvě oběti byly děti. Tomu nejmladšímu byly pouhé tři roky. 

Teheran Times (Írán)

 

Teheran TimesTeheran Timesautor: Teheran Times/www.en.kiosko.net

Íránský list Teheran Times v jednom ze svých textů na titulní straně přináší výrok duchovního vůdce země Ajatolláha Chameneího, že by lidé neměli být pronásledováni a obviňováni kvůli jejich aktivitě na sociálních sítích a jejich osobní údaje by měly zůstat soukromé. Írán nedávno představil vlastní chatovací aplikaci, která má nahradit v zemi populární síť Telegram. Jedním z důvodů byla právě bezpečnost. Ajatolláh si pochvaloval, že domácí aplikace jsou v zemi čím dál populárnější. 

Últimas Noticias (Venezuela)

 

Últimas NoticiasÚltimas Noticiasautor: Últimas Noticias/www.en.kiosko.net

Venezuelské noviny si všímají plánu prezidenta Nicholase Madura na rozdání 44 tisíc hektarů půdy místním rolníkům. Ty mají legálně obdržet 18. dubna. Vláda v následujícím období rozdělí celkem šest milionů hektarů půdy. Maduro si tak snaží naklonit přízeň veřejnosti ve zbídačené zemi, kterou zmítá chudoba. Novináři a humanitární organizace přinášejí příběhy, jak matky musejí opouštět své děti, jelikož nemají na jejich obživu. Proč s krokem Maduro přichází nyní? Už 20. května ho čekají prezidentské volby, v nichž by podle průzkumů nemusel mandát obhájit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud