ZAHRANIČNÍ TISK: Od Mayové se odklání klíčový spojenec, USA znovu zasáhly rasové spory | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Od Mayové se odklání klíčový spojenec, USA znovu zasáhly rasové spory

ZAHRANIČNÍ TISK: Od Mayové se odklání klíčový spojenec, USA znovu zasáhly rasové spory
 

Strasti britské premiérky Theresy Mayové pokračují. Její vláda ztrácí podporu Demokratické unionistické strany, která umožnila její vznik a svými 10 hlasy jí zajišťuje většinu v dolní sněmovně. Politika je stále ožehavým tématem v USA, kde do ní znovu promlouvají rasové třenice. O čem dalším píše dnešní světový tisk?

The Times

The Timesautor: en.kiosko.net

Mezi hlavní témata britských listů patří už několik dní turbulentní dění kolem osudu premiérky Theresy Mayové. Nejinak tomu je i v případě úterního vydání deníku The Times. Ten informuje, že Mayová přichází o podporu severoirské Demokratické unionistické strany (DUP), která drží svými 10 poslanci při životě její vládu. Unionisté dali najevo, že se jim nelíbí dojednaná dohoda o brexitu. Jejich hlasování o návrhu finančního zákona, kde ve čtyřech bodech hlasovali proti premiérčině Konzervativní straně, označují The Times jako varovný výstřel.


New York Times

New York Timesautor: en.kiosko.net

Americký deník New York Times se věnuje blížícímu se druhému kolu senátních voleb ve státě Mississippi. Podle něj se z boje o poslední volné senátní křeslo stává zkouška rasové politiky v tradičním jižanském státě. Za demokraty tu kandiduje afroameričan Mike Espy, republikány zastupuje Cindy Hyde-Smithová. Ačkoli Hyde-Smithová byla jasnou favoritkou, vývoj kampaně může ovlivnit video, na němž kandidátka chválí jednoho ze svých příznivců, když říká, že pokud by ji pozval na veřejné věšení lidí, byla by v první řadě. Bude zajímavé sledovat, jak to ovlivní výsledky ve státě, který má neblahou historickou zkušenost s lynčováním černochů.


The Star

The Starautor: en.kiosko.net

Jihoafrický list The Star informuje o případu někdejšího vysoce postaveného politika Afrického národního kongresu Johna Blocka. Jednoho ze stranických předáků poslal soud na 15 let do vězení za korupci. Rozsudek padl sice již před téměř dvěma lety, Block se proti němu však odvolal k Nejvyššímu odvolacímu soudu a poté i k Ústavnímu soudu. Ani u jedné instance ale neuspěl.


Kathimerini

Kathimeriniautor: en.kiosko.net

Řecký list Kathimerini se ve své ekonomické sekci věnuje plánovanému řeckému rozpočtu. Tvrdí, že by neměl v Evropské unii narazit. Zřejmě se tak nebude opakovat situace, které čelí Itálie, poté, co Brusel vrátil Římu rozpočet k přepracování. Evropský komisař pro hospodářské a měnové záležitosti Pierre Moscovici si pochvaloval, že jej Řecko pokračuje v reformách a EU z jeho strany nečekají žádná negativní překvapení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud