Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Průlom v léčbě Alzheimera, Španělsko nezvládá migranty a Trumpovy tweety pod drobnohledem

ZAHRANIČNÍ TISK: Průlom v léčbě Alzheimera, Španělsko nezvládá migranty a Trumpovy tweety pod drobnohledem

Titulní strany zahraničních novin se věnují obřímu propadu akcií Facebooku, který šokoval investory. Dalším velkým tématem je také vlna veder, která sužuje Evropu. Problémy působí nejen v Řecku a ve Švédsku, kde hasiči stále řeší požáry, ale také v Británii.

Financial Times

Zahraniční tisk, 27. 7. 2018Zahraniční tisk, 27. 7. 2018autor: Kiosko.net

Deník Financial Times si jako hlavní téma vzal budoucnost Facebooku. Jeho akcie včera zažily nejhorší den od vstupu na burzu v roce 2012. Zároveň se tak stal prvním podnikem v historii, jehož tržní hodnota se během jediného dne propadla o více než 100 miliard dolarů. Financial Times proto píší o šoku investorů, kteří se začínají bát o další rozvoj firmy v dobách, kdy čelí skandálům na několika frontách, především kvůli úniku dat a kauze okolo Cambridge Analytica. Komentátoři FT příliš optimističtí nejsou – sociální síti předpovídají „zvláštní místo v historii“, Zuckerberg podle nich teď bude potřebovat víc než jen trochu štěstí.

Daily Express

Zahraniční tisk, 27. 7. 2018Zahraniční tisk, 27. 7. 2018autor: Kiosko.net

O klíčovém zlomu v léčbě Alzheimerovy choroby píše britský bulvární list Daily Express. Odkazuje se na výsledky klinických testů, které podle vědců ukazují, že postup jinak neléčitelné demence jde výrazně zpomalit. Látka podle nich dokáže zabránit šíření toxických bílkovin v mozku. Podle odborníků jde o první zvrat v oboru za posledních 15 let. Pokud vše půjde podle plánu, pacienti by se k léku mohli dostat za 5 let.

The New York Times

Zahraniční tisk, 27. 7. 2018Zahraniční tisk, 27. 7. 2018autor: Kiosko.net

Speciální vyšetřovatel ruského vměšování do amerických voleb Robert Mueller se ponořil do tweetů amerického prezidenta Donalda Trumpa. Hledá v nich kritiku ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse a bývalého ředitele FBI Jamese Comeyho, konkrétně se zaměřuje na důkazy o tom, že Trump na oba muže tlačil v souvislosti s vyšetřováním tzv. ruské aféry a snažil se je přimět k tomu, aby ho zastavili. Podle zdrojů listu The New York Times by se tím mohl Trump dopustit maření vyšetřování.

Trump je známý tím, že používá sociální síť Twitter jako hlavní komunikační kanál pro styk s veřejností. Často se v něm ale uchyluje k útoku na své politické rivaly, ale i celebrity. O tom, že by jeho krátké zprávy mohly mít soudní dohru, ho jeho právníci opakovaně informovali. Několik starých tweetů už zřejmě i proto z jeho profilu zmizelo.

The Sun

Zahraniční tisk, 27. 7. 2018Zahraniční tisk, 27. 7. 2018autor: Kiosko.net

Vlna veder je jedno z hlavních témat pátečních titulních stran ve Velké Británie. Metro popisuje problémy na silnicích kvůli přehrátí Eurotunnelu, který spojuje Velkou Británii s Francií. Kvůli jeho uzavření vznikaly na hlavních tazích i půldenní kolony. Problémy mají také některé silnice, které se místy pod ostrým sluncem začínají roztékat. The Sun téma otevírá titulní stranou s titulkem Bake to the Future, parafrází na kultovní snímek Zpátky do minulosti. Varuje, že současná vlna veder vydrží celé léto.

El País

Zahraniční tisk, 27. 7. 2018Zahraniční tisk, 27. 7. 2018autor: Kiosko.net

Španělský list El País se věnuje napětí na jihu země, kde tamní vláda v posledních dnech uznává, že nezvládá nový nápor migrantů. Skupina víc než 800 lidí se včera pokusila překonat zábrany z Maroka do severoafrické španělské enklávy Ceuta. Většině z nich se to podařilo, a jde tak o největší případ prolomení této hranice za posledních 17 měsíců. Podle policie jde navíc o jeden z nejnásilnějších vůbec. Zraněných víc než 132 migrantů, ošetřena pak musela být i zhruba dvacítka policistů.

Vláda teď ale musí řešit i to, že záchytná centra v Ceutě jsou přeplněná. Ještě před včerejší vlnou nově příchozích v nich bylo přes 700 lidí, kapacita je přitom pouze 500. Převážet na pevninu úřady přistěhovalce také nezvládají, kvůli odmítavému postoji Itálie se totiž plní i pevninské španělské přístavy. Loď z Ceuty proto Španělé nevyslali už několik týdnů.

 

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS

Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS. 

Lastpass password manager

Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace. Ti, které neustálé zadávání obtěžuje, ale nemusejí zoufat. Stačí si stáhnout správce hesel, který si je bude pamatovat za ně.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Gallery Doctor - Photo Cleaner

Jestliže patříte mezi ty, kteří spoušť fotoaparátu zmáčknete hned několikrát za sebou, ale už nikdy se nedonutíte fotogalerii promazat, je Gallery Doctor přímo pro vás. Podle vašeho nastavení bude automaticky mazat například rozmazané, tmavé, nudné nebo téměř identické fotky.

Pro iOS můžete stáhnout zde

TickTick

Pokud vám vyhovuje "úkolníček", měli byste zkusit Tick Tick. Pomůže vám úkoly roztřídit nebo sdílet, navíc si můžete obsah synchronizovat přes cloud a integrovat ho do svého kalendáře.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zdeLink

Alarmy - Sleep if u can

Těm, kdo jsou schopní zamáčkou tři budíky po sobě a klidně spát dalších několik hodin, může pomoct aplikace Alarmy. Po zazvonění totiž budou muset vykonat několik úkolů, které je zaručeně dostanou z postele.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

WifiMapper

Jestliže nedisponujete velkorysým datovým tarifem a neustále pokukujete po Wi-Fi, může vám WifiMapper a jeho uživatelé, kteří zaregistrují každý hotspot, ke kterému se připojí, ušetřit práci. 

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Pocket Casts

Aplikace k poslechu audio nahrávek nebo ke sledování videí, kterou si můžete upravit k obrazu svému. Automaticky vám stáhne nejnovější díly vaše oblíbeného seriálu například těsně před tím, než vstanete. Případně vám smaže to, co už jste slyšeli nebo viděli.

Pro Android můžete stáhnout zde

iTranslate Converse

Asi nikdo na světe nezná všechny jazyky a pokud si chcete popovídat i tam, kde si se základními světovými jazyky nevystačíte, budete potřebovat pomocníka. A právě iTranslate Converse vám s překladem v reálném čase pomůže.

Pro iOS můžete stáhnout zdeLink

Adobe Photoshop Lightroom CC

Rádi byste upravili fotky z telefonu na profesionálnější úrovni? Pak určitě využijete zjednodušenou verzi klasického a notoricky známého Photoshopu. Pokud si nevystačíte ze základními funkcemi, které jsou zdarma, můžete si další přikoupit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Greenify

Aplikace, které během dne používáte, mohou váš telefon zbytečně vybíjet. Aplikace Greenify vám je ale zbytečně vypínat nebude, uvede je totiž do „hibernace“, tak nebudou zbytečně aktivní, ale na druhou stranu budou okamžitě k dispozici kdykoli si vzpomenete.

Pro Android můžete stáhnout zde

Songkick Concerts

Díky Songkick už žádnému milovníku hudby neutečou koncerty jeho oblíbených kapel. Aplikace se totiž dokáže inspirovat vaším účtem na Google Play nebo Spotify a upozorní vás na koncerty, které odpovídají vašemu vkusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link


Nejlepší aplikace roku 2017

Super Mario Run

Kultovní hra Super Mario se konečně objevila i na obrazovkách chytrých telefonů a na úspěch nemusela dlouho čekat. Hru s legendárním instalatérem si nejdříve užívali majitelé iOS, v březnu už byla dostupná i pro systém Android.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Microsoft To-Do

Hromadí se vám úkoly a papírky, které vám je mají připomínat, se záhadně ztrácejí? Tato aplikace vám pomůže, je uživatelsky jednoduchá a navíc dokáže komunikovat s různými platformami, takže už na nic nezapomenete.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

A Normal Lost Phone

Téměř každý už někdy ztratil svůj telefon, teď si ale představte opačnou situaci, najdete nezabezpečený telefon a pokusíte se o jeho majiteli zjistit co nejvíce informací. Tato zvláštní hra, která pověří vaše logické myšlení, je k dispozici jak pro iOS tak pro Android.

Pro Android zde

3477590:article:true:true:true

The Great Courses Plus

Máte před sebou dlouhou cestu vlakem a nevíte čím zabijete čas? Možná využijete zajímavou aplikaci The Great Courses Plus, která vám nabídne zajímavé přednášky předních univerzitních profesorů. Můžete se dozvědět něco o vesmíru přímo od Neila deGrasse Tysona nebo zdokonalit své fotografické dovednosti díky přednášce fotografa National Geographic.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Wemogee

Společnost Samsung dokázala využít popularitu emotikonů a přetransformovala ji do velmi užitečné aplikace Wemogee. Díky této aplikaci může její uživatel komunikovat zcela beze slov, jen za pomoci symbolů. Pro někoho zábava, pro jiného vydatný pomocník.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477553:article:true:true:true

ArtPassport

Pokud nemáte možnost cestovat po světě a osobně si projít nejlepší galerie světa, aplikace ArtPassport vám to umožní. Díky 360° pohledu budete mít pocit, jako byste tato místa plná umění opravdu navštívili.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Google Earth

Nová verze aplikace Google Earth vám pomůže poznat svět. Provede vás nejen městy jako je Londýn, Tokio nebo Řím, dá vám nahlédnou i do singapurských skleníků nebo rozlehlých italských lesů.

Link

Funnel

Aplikace Funnel pro vás nasbírá ty nejdůležitější informace dne. Každou hodinu vybírá ty nejnovější zprávy ze serverů jako je BBC, CBC nebo Fox5, které vám pak dokonce přehraje v audio formátu.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Empower

Máte několik účtů, debetních a kreditních karet a už se vám vaše finance začínají vymykat kontrole? Pořiďte si aplikaci Empower, která vám pomůže sloučit vaše účty a bude za vás sledovat i vaše výdaje.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Focalmark

Pokud vás nebaví psát hashtagy, přesto je ale pod svou fotkou na Instagramu chcete mít, není nic jednoduššího než tuto činnost svěřit aplikaci. Focalmark vygeneruje odpovídající hesla, která pak jen jednoduše zkopírujete ke svému statusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link

FaceApp

Chcete si změnit profilovou fotku a žádná z vašich selfie není dostatečné hezká? Pomůže vám FaceApp. Nejen že vás omladí, ale dokáže vám i vykouzlit úsměv.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477566:article:true:true:true

Clips

Aplikace od společnosti Apple vám usnadní tvorbu vašich videí. Velmi jednoduše vám dovolí kombinovat záběry a fotografie. Celé dílo pak navíc můžete otitulkovat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Marvel: Color Your Own

Tato aplikace potěší především ty, kteří milují komiksy od Marvela a ještě k tomu mají rádi omalovánky. Majitelé iOS si nyní mohou své oblíbené postavy totiž sami vybarvit.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

MeiTu

Zatím co americký a evropských telefonech najdeme aplikace jako Instagram nebo Snapchat, v Asii letí aplikace MeiTu, které se nyní snaží prorazit i na americký trh. Takže pokud toužíte po fotce, na které budete vypadat jako anime postava, tak si ji můžete si ji zdarma stáhnout. I když za cenu, že možná až zbytečně moc odhalíte své soukromí.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477542:article:true:true:true

Elder Scrolls: Legends

Pokud máte rádi karetní hry, Elder Scrolls: Legends je přímo pro vás. Jako počítačová hra už má za sebou slušnou základnu fanoušků, ale až letos je možné jí hrát i na mobilních telefonech. Základní verze je ke stažení zdarma, za dodatečné nákupy si ale budete muset zaplatit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Filtru

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, tak vás aplikace Filtru vyloženě nadchne. Nejenže vás krok za krokem naučí, jak připravit tu nejlepší kávu, navíc vám i spočítá, kolik jste za den zkonzumovali šálků.

Pro iOS můžete stáhnout zde

3477556:article:true:true:true

Sprinkles

Nová aplikace od společnosti Microsoft tak trochu supluje Snapchat. Obsahuje nejrůznější filtry, kterými můžete vylepšit svojí fotografii, kterou pak můžete umístit na Facebook, Instagram nebo právě Snapchat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Pokémon: Magikarp Jump

Pokud jste propadli lovení Pokémonů, tak by vás mohla zajímat i odpočinková hra Pokémon: Magikarp Jump. Princip je velmi jednoduchý, čím výš dokáže Magikarp s vaší pomocí skočit, tím víc dostanete bodů.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477539:article:true:true:true

Rodičovská kontrola pro Nintendo Swich

Nevíte kolik času tráví vaše ratolest hraním her? Nintendo nabízí velmi precizní aplikaci, která vám o chování vašeho dítěte prozradí mnohé. Dozvědět se můžete, jak dlouho a kdy dítě hraje, ale také co sdílí na sociálních sítích.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Mobile Passport

Dlouhé fronty u přepážek s pasovou kontrolou jsou minulostí. Alespoň pro cestující, kteří si jako cílovou destinaci vybrali jedno z 23 amerických letišť. Právě tam se můžete otravné frontě vyhnout díky aplikaci Mobile Passport, prostřednictví které vyplníte jednoduché celní prohlášení a můžete směle pokračovat ve svojí cestě.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde.

Aplikace na cesty. Co si stáhnout do mobilu, než vyrazíte na dovolenou>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 10818