ZAHRANIČNÍ TISK: Putin varuje před unáhlenými kroky, Němci hledají cestu jak deportovat uprchlíky | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Putin varuje před unáhlenými kroky, Němci hledají cestu jak deportovat uprchlíky

I dnes světové deníky řeší především ukrajinský válečný stav, brexit, ale i karavanu uprchlíků čekající na vstup do USA u hranic s Mexikem. V Německu také debatují o tom, jak deportovat nepřizpůsobivé uprchlíky, u kterých se množí kriminální záznamy.

The New York Times

The New York TimesThe New York Timesautor: Kiosko.net

Americký list opět pokračuje v informování o karavaně uprchlíků ze střední Ameriky, která se snaží dostat přes hranice s Mexikem do USA. Reportéři deníku vyjeli přímo na místo, kde zjistili, že migranti se tísní v nevyhovujících podmínkách dokonce několik měsíců. Důvodem je limitované množství lidí žádajících azyl, které dokáží američtí úředníci denně odbavit. Ačkoli by kancelář, ležicí v blízkosti San Diega, měla denně vyslechnout kolem sta lidí, reálně se každý pracovní den zabývá žádostí jen 40 z nich. Mnozí žadatelé tak čekají týdny, aniž by věděli, jaký bude jejich další osud či zda vůbec v budoucnu dostanou možnost zažádat o azyl.

Iran Daily

Iran DailyIran Dailyautor: Kiosko.net

Ruský prezident Vladimir Putin varoval Ukrajinu před unáhlenými kroky, informuje list Iran Daily. Reagoval tak na vyhlášení válečného stavu, ke kterému se Ukrajina uchýlila po nedělním konfliktu v Kerčské úžině, kde Rusové zajali tři ukrajinské lodě s více než dvěmi desítkami námořníků. Putin své varování sdělil v telefonickém rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a uvedl, že spoléhá, že Německo odradí Ukrajinu od dalšího neuváženého postupu.

The Times

The TimesThe Timesautor: Kiosko.net

Velká Británie řeší soudní skandál. Soud v Rotherhamu tam povolil muži odsouzenému za sérii znásilnění setkání se synem jeho oběti. Ta je z toho v šoku a na twitteru prosí o okamžitou změnu pravidel, která by podobným setkáním zabránila. Arshid Hussain jako člen gangu znásilnil Sammy Woodhouseovou když jí bylo 15 let. Otěhotněla s ním. V roce 2016 byl Hussain odsouzen za sérii znásilnění k 35 letům vězení. Nyní ho za mřížemi vyhledali sociální pracovníci, kteří mu nabídli možnost setkání se synem Woodhouseové, ke kterému ale pozbyl jakákoli rodičovská práva. 

Der Tagesspiegel

Der TagesspiegelDer Tagesspiegelautor: Kiosko.net

Německý list informuje o možném novém nařízení, které by umožnilo deportaci uprchlíků ze země. Prezident Federálního kriminálního policejního úřadu (BKA) Holger Münch chce dnes na schůzce s ministry představit nový systém, který by se podobal bodovému trestání řidičů. Policie by za přestupky udílela body a po dosažení určité hranice by mohl být imigrant deportován. Země by se tak podle Müncha mohla lépe zbavit problémových přistěhovalců. Hranice možné deportace by byla 60 bodů, vražda je v návrhu ohodnocena 70 body.

The Journal

The JournalThe Journalautor: Kiosko.net

Britský list cituje stínovou ministryni školství Angelu Baynerovou, která kritizuje příliš stresující testování dětí na základních školách. Školáci se musí povinně účastnit řady srovnávacích testů ministerstva školství a podle Baynerové není výjimečné, že před nimi stresem zvrací. Stínová ministryně kritizuje takovou zátěž školáků a vzdělávací instituce obviňuje z toho, že nedokáží děti také učit sebedůvěře a schopnosti obstát v podobných situacích.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud