ZAHRANIČNÍ TISK: Škola zakázala dávat učitelům drahé dárky a Trump najal na Čínu tvrďáka | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Škola zakázala dávat učitelům drahé dárky a Trump najal na Čínu tvrďáka

ZAHRANIČNÍ TISK: Škola zakázala dávat učitelům drahé dárky a Trump najal na Čínu tvrďáka
 

Část britských rodičů se bude muset krotit při vybírání vánočních dárků pro učitele svých dětí. Dostanou předem stanovený finanční limit, aby pedagogy neuvedli do rozpaků. Americký prezident Donald Trump zase najal do svého týmu tvrdého vyjednavače, který otevřeně kritizuje čínské praktiky. O čem dalším dnes píše zahraniční tisk?

The Times

The Timesautor: en.kiosko.net

Někteří britští rodiče nesmí utratit za vánoční dárky pro učitele více než 50 liber (asi 1450 korun). Týká se to těch, jejichž děti studují na Nezávislé dívčí škole svaté Heleny a svaté Kateřiny v Abingdonu. Škola omezila maximální výdaje na dárky, aby předešla rozpakům, do nichž by se mohli dostat její zaměstnanci, pokud by od rodičů dostali příliš drahý dar. Nařízení si všiml britský list The Times a podotýká, že nařízení se vztahuje i na skupiny rodičů, kteří byli zvyklí dávat pedagogům vouchery. Ty se nyní musí vejít do 100 liber (asi 2900 korun).


New York Times

New York Timesautor: en.kiosko.net

Americký list New York Times se vrací k výsledkům vyjednávání mezi prezidentem USA Donaldem Trumpem a hlavou Číny Si Ťin-pchingem, které vedly k „příměří“ v obchodní válce. Stále však ještě zbývá dojednat některé sporné části dohody. Je otázkou, jak k tomu přispěje Robert Lighthizer, kterého Trump na vyjednávání krátce po návratu z argentinského summitu skupiny G20 najal. Lighthizer je zastáncem tvrdé linie postupu a netají se kritikou čínských obchodních praktik. Podle New York Times jeho angažování ukazuje, jak zásadní pro současnou americkou administrativu toto vyjednávání je.


Kathimerini

Kathimeriniautor: en.kiosko.net

Řecká ekonomika ještě zcela nepřekonala finanční krizi. Tvrdí to Jannis Stournaras, šéf řecké centrální banky. Stournaras se o stavu ekonomiky jihoevropské země, kterou nejvíce postihly hospodářské potíže spojené s krizí na přelomu dekády, vyjádřil na konferenci Řecko-německé obchodní a průmyslové komory v Berlíně. Deník Kathimerini informuje, že v Stournarasově projevu zaznělo, že přestože celkový obraz ekonomiky se zlepšil, několik indikátorů vyvolává smíšené pocity. Za problém označil například rozkolísanost výnosů z řeckých dluhopisů.


Le Monde

Le Mondeautor: en.kiosko.net

Francouzský deník Le Monde otevírá své úterní vydání velkou fotografií, na níž je mimo jiných i prezident Emmanuel Macron. Doprovází ji několik textů věnujících se současné politické a společenské krizi vyvolané protesty proti zdražování pohonných hmot. V editorialu list tvrdí, že všechny principy, které Macronovi pomohly v loňské kampani před prezidentskými volbami, se nyní obrací proti němu a činí jej zranitelnějším. Deník kritizuje také demonstranty, kteří se nebojí násilí, kvůli čemuž se protesty zvrhávají v pouliční války. Zároveň konstatuje, že taková míra nebezpečí od povstalců, je bezprecendentní od roku 1968. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud