ZAHRANIČNÍ TISK: V JAR řeší válku taxikářů a Britové přihlížejí osudu bojovníků Islámského státu | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: V JAR řeší válku taxikářů a Britové přihlížejí osudu bojovníků Islámského státu

ZAHRANIČNÍ TISK: V JAR řeší válku taxikářů a Britové přihlížejí osudu bojovníků Islámského státu
 

V Jihoafrické republice zuří válka mezi taxislužbami, policie v této souvislosti nyní vyšetřuje dokonce vraždu. Australské farmáře podpoří jedna z tamních bank, chce podpořit život mimo města. Co dalšího přinesly titulní strany zahraničních deníků? 

The Independent

Osud dvou Britů, kteří se stali bojovníky takzvaného Islámského státu, řeší nejeden britský deník, titulní stranu jim věnoval i Independent. Členům teroristické organizace, kteří se podíleli nejen na únosech, ale také na vraždách a mučení, britská vláda už v minulosti odebrala pasy i občanství. Na začátku roku ale skupiny zadržely milice SDF, které mimo jiné podporují Spojené státy. Británie se navzdory kritice rozhodla, že USA nepožádá ani o vydání obou občanů, ani o záruku toho, že nad nimi nebude vynesen trest smrti.

The IndependentThe Independentautor: The Independent/en.kiosko.net

The Australian

Jedna ze čtyř největších australských bank se rozhodla zlepšit podmínky tamním farmářům, píše The Australian. National Australia Bank chce v budoucnu zrušit některá opaření, která komplikují život farmářům, kteří bojují o místo na trhu a často také o přežití. Generální ředitel Andrew Thorburn slíbil, že banka venkovským farmářům přestane účtovat úroky z prodlení a zavede speciální baliček opatření, které by jim mělo podnikání usnadnit. Podle něj by tyto kroky mohly vést k oživení australského venkova.

The AustralianThe Australianautor: The Australian/en.kiosko.net

Daily Mail

Bulvární deník Daily Mail dnes varuje před spalujícím horkem. Podle něj už úřady vyzývají obyvatele, aby se před teplem chránili a aby se pokud možno nevycházeli ven mezi  11. a 15. hodinou. Rtuť teploměru by totiž v nejbližších dnech měla podle meteorologů atakovat hranici 35 stupňů Celsia. Británii navíc sužuje nejsušší léto od roku 1961. Podle zemědělců sucho ohrožuje úrodu a hospodářská zvířata musejí krmit zásobami na zimu.

Daily MailDaily Mailautor: Daily Mail/en.kiosko.net

Hindustan Times

Velkou část titulní strany věnuje Hindustan Times zdražování dopravy v indickém hlavním městě. Zdražování se dotklo i ikonických rikšů, ty si podle nového nařízení budou moci za první kilometr jízdy účtovat 25 rupií a za každý další 10 rupií, tedy přibližně osm, respektive 3 koruny. V Dillí je registrovaných téměř 100 tisíc rikšů, ti jsou často považování za voliče Aam Aadmi Party, která v současnosti v hlavním městě vládne.

Hindustan TimesHindustan Timesautor: Hindustan Times/en.kiosko.net
 

The Star

Jihoafrický list The Star řeší další vraždu taxikáře. Podle deníku by mohlo jít o další ze série vražd, které provázejí „válku mezi dvěma taxislužbami ATA a ARMSTA v Johannesburgu. „V této fázi vyšetřování neznáme motiv vraždy,” řekl deníku mluvčí policie Lungelo Dlamini. Mezi dvěma taxislužbami dochází ke konfliktům už delší dobu, mluvčí národní asociace taxislužeb Theo Malele ale nyní policii důrazně vyzývá, aby zasáhla. Malele sice z určitostí nepotvrdil,  že vražda s těmito spory souvisí, na druhé straně ale tvrdí, že násilí je uvnitř této komunity na denním pořádku.

The StarThe Starautor: The Independent/en.kiosko.net

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud