Zahraniční tisk: Varování izraelského prezidenta, uprchlíci fotbalisté a ničivé následky hurikánu | info.cz

Články odjinud

Zahraniční tisk: Varování izraelského prezidenta, uprchlíci fotbalisté a ničivé následky hurikánu

Portoriko neustále bojuje s následky hurikánu Maria a potýká se s rozsáhlými výpadky proudu. Izraelský prezident mluvil o tom, že antisemitské nálady porůstají evropskou společností. Podle britského deníku Financial Times se v Evropě můžeme těšit na to, co v příštím roce přinese streamingová služba Netflix. Na další události se podívejte v našem přehledu zahraničního tisku.

Financial Times
Financial TimesFinancial Timesautor: Financial Times/en.kiosko.net

Britský deník Financial Times otiskl na titulní straně informaci, že Netflix zdvojnásobil evropský rozpočet. Na originální a koprodukční tvorbu v příštím roce vynaloží jen v Evropě jednu miliardu dolarů. Což je podle deníku další známka toho, že se streamingový gigant snaží vyvíjet nátlak na mezinárodní trh a upevnit si tak svojí pozici.

The Daily TelegraphThe Daily Telegraphautor: The Daily Telegraph/en.kiosko.net

Izraelský prezident Reuven Rivlin podle deníku The Daily Telegraph varoval před vlnou antisemitismu. Židé podle něj čelí těžkým časům na celém světě, tvrdí ale, že při sledování dění v Evropě má pocit, že antisemitské nálady neustále bobtnají. Svá slova namířil především proti šéfovi labouristů Jeremymu Corbynovi, který svým postojem tyto nálady podporuje.

The Star

The StarThe Starautor: The Star/en.kiosko.net

Jihoafrický deník The Star řeší případ Sandile Mantsoeho, který se nejspíš opět vrátí před soud. Mantsoe měl podle vyšetřovatelů zavraždit jeho přítelkyni Karabo Mokoenaovou. Už při prvních výsleších se Mantsoe údajně jednomu z policistů přiznal, že má smrt Mokoenaové skutečně na svědomí a dokonce prý i prozradil místo, kde její tělo ukryl. Oficiálně ale odmítl vypovídat. Soud nyní řeší, jestli je přiznání mimo oficiální protokol možné považovat za důkaz. 

Il Gazzettino
Il GazzettinoIl Gazzettinoautor: Il Gazzettino/en.kiosko.net

Italský list Il Gazzettino informuje o tom, že fotbalisté z uprchlického centra v bývalé vojenské základně Conetta už zase mohou hrát s ostatními. Od ledna loňského roku hrát nemohli - kvůli nátlaku některých z rodičů dětí, které hrají na stejném hřišti, se vedoucí pracovníci rozhodli, že s ohledem na zdravotní rizika není možné, aby se obě skupiny stýkaly. To ale odmítl soud a navíc čtrnácti vedoucím, kteří tak rozhodli, pozastavil činnost v klubech na několik měsíců.

New York Times
New York TimesNew York Timesautor: New York Times/en.kiosko.net

New York Times se na titulní straně věnuje Portoriku, které se i po sedmi měsících neustále potýká s následky hurikánu. Ten výrazně poničil nejen dopravní infrastrukturu, ale i elektrické rozvodné sítě po celém ostrově. V současnosti Portoriko trápí ohromný výpadek proudu, který ohrožuje především nemocnice nebo letiště.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud