ZAHRANIČNÍ TISK: Vražda na golfu, odcházející ministr ve Francii a vítězná Hra o trůny | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Vražda na golfu, odcházející ministr ve Francii a vítězná Hra o trůny

Zavražděná úřadující amatérská mistryně Evropy v golfu na hřišti v USA, oběti smrtelných nehod, které před jízdou požívaly drogy v Portugalsku, nebo plán venezuelského prezidenta Nicoláse Madura na návrat uprchlíků, kteří utíkají před jeho režimem do okolních latinskoamerických zemí. Redakce INFO.CZ přináší pravidelný přehled toho nejzajímavějšího, o čem se píše ve světě.

El País

El PaisEl Paisautor: http://en.kiosko.net/

Přední španělský deník se na své titulní stránce věnuje smrti úřadující amatérské mistryně Evropy v golfu Celié Barquínové, která byla nalezena mrtvá na hřišti Coldwater Golf Links v americkém Ames. Vyšetřovatelé se domnívají, že dvaadvacetiletá španělská studentka univerzity v Iowě podlehla zraněním po napadení. Policie následně zadržela bezdomovce ve stejném věku jako Barquinová a obvinila ho z vraždy. Byl nalezen také nůž a oblečení od krve. Mladému bezdomovci Collinu Danielu Richardsovi hrozí až doživotní trest vězení.

Barquínová, která začala s golfem ve čtyřech letech, žila v USA od 17 let. Na univerzitě v Iowě studovala stavebnictví.

 

Jornal de Noticias

Jornal de NoticiasJornal de Noticiasautor: http://en.kiosko.net/

Portugalský deník Jornal de Notícias na své titulní stránce popisuje studii, kterou v posledních dnech zveřejnil O Instituto Nacional de Medicina Legal e Ciências Forenses (INMCF). Ten došel k překvapivému závěru a tvrdí, že 10,4 % z celkového počtu 550 obětí smrtelných nehod, k nimž došlo v roce 2017 na portugalských dálnicích a rychlostních silnicích, požilo drogu. Vědci došli k podobnému závěru i v případě účastníků nehod – mohlo jít o řidiče, pasažéry nebo chodce. Tvrdí totiž, že 23 % z 2384 těch, co se nějakým způsobem přímo účastnili nehody, konzumovalo před tím nějakou drogu. Podle vyjádření Josého Miguela Trigosa z organizace Prevenção Rodoviária Portuguesa (PRP) se jedná o vážný problém, kterému by se společnost měla věnovat.

 

Le Monde

Le MondeLe Mondeautor: http://en.kiosko.net/

Francouzský Le Monde na první stránce píše o ministru vnitra Gérardu Collombovi, který patří k nejbližším spojencům prezidenta Emmanuela Macrona. Collomb chce v roce 2020 kandidovat na starostu Lyonu, a svého ministerského křesla se proto vzdá příští rok. Collomb už starostou byl – v letech 2001-2017. Jak si všímaly v posledních dnech také zahraniční média, Collomb svým rozhodnutím, které oznámil v rozhovoru s magazínem L´Express, tak nadále zvyšuje tlak na Macronovu vládu. Ta prochází dlouhým obdobím nejistoty a nestability. Francouzskou vládu už dříve nečekaně opustili dva oblíbení ministři: ministr životního prostředí Nicolas Hulot a ministryně sportu Laura Flesselová.

 

Ultimas Noticias

Ultimas NoticiasUltimas Noticiasautor: http://en.kiosko.net/

Přední venezuelský deník upozorňuje na titulní stránce na článek, který se věnuje návratu venezuelských uprchlíků do Peru. Venezuelský prezident Nicolás Maduro opakovaně vyzývá Venezuelany, kteří utekli do ostatních latinskoamerických zemí, aby se vrátili zpět do země. Někteří Venezuelané, kteří se nyní nacházejí v hlavním městě Peru, často uvádějí, že v této zemi žijí na ulicích a jejich peruánští zaměstnavatelé je zneužívají. V posledních týdnech někteří z nich pravidelně demonstrovali před venezuelským velvyslanectvím v hlavním městě Peru Limě. Na začátku měsíce prezident Maduro představil v televizním vysílání „plán na návrat do vlasti“. Jeho cílem je umožnit návrat těch, které vyhnala z Venezuely zhoršující se ekonomická a společenská krize.

Podle údajů OSN během posledních tří let z Venezuely uteklo více než 2,3 milionu lidí, což představuje sedm procent obyvatel. Přiměl je k tomu neustálý nedostatek základních životních potřeb, násilně potlačované protivládní protesty i hyperinflace, která podle předpovědí Mezinárodního měnového fondu (MMF) brzy dosáhne milionu procent. Venezuelská vláda nicméně tyto údaje zpochybňuje a viní své oponenty v čele s USA, že nafukují zprávy o humanitární krizi s cílem ospravedlnit případnou zahraniční vojenskou intervenci, která by svrhla Madura.

 

Diário de Cuibá

Diário de CuiabáDiário de Cuiabáautor: http://en.kiosko.net/

Snad všechny brazilské deníky si kromě blížících se prezidentských voleb, které proběhnou za tři týdny, všímají udílení cen Emmy. U Brazilců největší ovace vyvolalo ocenění pro nejlepší dramatický seriál, který si v pondělí večer odnesla z ceremoniálu v Los Angeles televize HBO za seriál Hra o trůny. Deník Diário de Ciuabá si všímá také toho, že televizi HBO, která se od roku 2001 držela na prvním místě v celkovém počtu nominací na ceny Emmy, letos předstihla v počtu nominací streamingová televizní společnost Netflix. Nominací získala firma Netflix 112, tedy o čtyři více než televize HBO. Obě společnosti jich nakonec v cenu proměnily 23. Fantasy seriál Hra o trůny vyhrál v hlavní kategorii nejlepší dramatický seriál už potřetí – cenu si odnesl již v letech 2015, 2016 a 2018.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud