Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Záruky brexitu, Makedonie na nebezpečné cestě do NATO a marihuana v Coca Cole

ZAHRANIČNÍ TISK: Záruky brexitu, Makedonie na nebezpečné cestě do NATO a marihuana v Coca Cole

Důležitým tématem nejen evropských deníků stále zůstávají vyjednávané podmínky brexitu, respektive otázka, zda budou platit i za příštího britského premiéra. Důležitou bitvu o svou budoucnost zažívá i Makedonie na své cestě do NATO. Překazit ji chce Rusko. A společnost Coca Cola zvažuje využití marihuany ve svých nápojích. Čtěte více ve výběru INFO.CZ.

The Times

The Times 18.9.2018The Times 18.9.2018autor: The Times/Kiosko.net

Vyjednaná pravidla brexitu se měnit nebudou. Tvrdí to alespoň dnešní titulní strana britského deníku The Times. Ten přináší zprávu o tom, že Evropská unie trvá na nezpochybnitelných zárukách, že se Británie nepokusí znovu otevřít žádné dohody o podobě brexitu poté, co už budou podepsané. Deník se v tomto tvrzení odvolává na důvěrnou diplomatickou nótu.

Podle The Times bude Brusel po britské premiérce Therese Mayové požadovat „důvěryhodné“ záruky, že její nástupce nebude dohody měnit. Reaguje tak na víkendové vyjádření ministra životního prostředí a zastánce brexitu Michaela Govea, že by budoucí premiér „mohl změnit“ vztah mezi Británii a EU.

The New York Times

The New York Times 18.9.2018The New York Times 18.9.2018autor: The New York Times/Kiosko.net

Mladý balkánský demokratický stát Makedonie zažívá bitvu o svou budoucnost. Země se připravuje na hlasování o vstupu do NATO. Podle deníku The New York Times je ale právě taková možnost pro Rusko noční můrou, a snaží se tak voliče ovlivnit, aby k tomu nedošlo.

Na Facebooku se tak hojně sdílí například článek, který varuje, že Google může vymazat makedonštinu ze seznamu uznávaných jazyků právě na základě výsledků hlasování. Makedonské a západní úřady varují, že za zběsilou aktivitou na sociálních sítích jsou skupiny podporované Ruskem. Jejich cílem má být šíření strachu, který odradí obyvatele od toho, aby dorazili k urnám.

Zemi mezitím v protiútoku navštívili státníci jako německé kancléřka Angela Merkelová nebo generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Jejich poselství je jednoduché: je to buď teď, nebo nikdy. „Už se není možné vrátit,“ uvedl makedonský premiér Zoran Zajev. „Každý pokus narušit tyto procesy vrací Makedonii zpět do stavu státu, který je naprosto nejistý ohledně své budoucnosti,“ dodal.

Iran Daily

Iran Daily 18.9.2018Iran Daily 18.9.2018autor: Iran Daily/Kiosko.net

Íránský deník informuje na své titulní straně o tom, že země obdržela od Evropy nové návrhy, které by mohly přinést praktické záruky, že mezinárodní obchod bude pokračovat a jaderná dohoda Íránu s nejvýznamnějšími světovými mocemi je stále funkční.

Americký prezident Donald Trump před několika měsíci oznámil, že Spojené státy od mezinárodní jaderné dohody s Íránem odstupují. Podle něj je smlouva neúčinná a nezabránila Teheránu v pokračování ve vývoji jaderných zbraní.

Podle Íránu předešlé evropské návrhy zemi negarantovaly, že bude moct dál prodávat ropu v objemech, který požaduje, a bude mít přístup na mezinárodní finanční trhy. Nové by v tomto ohledu měly být podle íránských představitelů úspěšnější.

The Daily Telegraph

The Daily TelegraphThe Daily Telegraphautor: The Daily Telegraph/Kiosko.net

Britský deník The Daily Telegraph otvírá své dnešní vydání titulkem, že jednomu z pěti Britů „ublíží internet“. Britský regulační úřad Ofcom varuje, že dvanácti milionům obyvatel Británie bylo ublíženo na sociálních sítích a internetu, protože online firmy unikají regulaci.

Šéf Ofcomu Sharon White má dnes odhalit výsledky průzkumu, které dokazují, že takto výrazné množství lidí prožilo na sítích šikanování, obtěžování, podvod, nebo dokonce násilí.

The Guardian

The Guardian 18.9.2018The Guardian 18.9.2018autor: The Guardian/Kiosko.net

Na obzoru se rýsuje spojenectví firmy Coca Cola s producentem konopí. Světový hráč zvažuje vyvinutí hned několik nápojů, které by obsahovaly marihuanu. Konzumentům by měly ulehčit v boji s bolestmi, záněty nebo křečemi.

Společnost o svém záměru jedná s hlavním kanadským producentem marihuany Aurora Cannabis. Deklaruje ale, že má zájem jen o takový druh, který léčí bolest, ale po němž se konzument „nezhulí“.

Coca Cola k tomu uvádí: „Společně s mnoha dalšími v byznysu s nápoji bedlivě sledujeme růst nepsychoaktivního kanabinoidu CBD jako součásti wellness nápojů. Trh se vyvíjí rychle“.

 

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS

Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS. 

Lastpass password manager

Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace. Ti, které neustálé zadávání obtěžuje, ale nemusejí zoufat. Stačí si stáhnout správce hesel, který si je bude pamatovat za ně.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Gallery Doctor - Photo Cleaner

Jestliže patříte mezi ty, kteří spoušť fotoaparátu zmáčknete hned několikrát za sebou, ale už nikdy se nedonutíte fotogalerii promazat, je Gallery Doctor přímo pro vás. Podle vašeho nastavení bude automaticky mazat například rozmazané, tmavé, nudné nebo téměř identické fotky.

Pro iOS můžete stáhnout zde

TickTick

Pokud vám vyhovuje "úkolníček", měli byste zkusit Tick Tick. Pomůže vám úkoly roztřídit nebo sdílet, navíc si můžete obsah synchronizovat přes cloud a integrovat ho do svého kalendáře.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zdeLink

Alarmy - Sleep if u can

Těm, kdo jsou schopní zamáčkou tři budíky po sobě a klidně spát dalších několik hodin, může pomoct aplikace Alarmy. Po zazvonění totiž budou muset vykonat několik úkolů, které je zaručeně dostanou z postele.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

WifiMapper

Jestliže nedisponujete velkorysým datovým tarifem a neustále pokukujete po Wi-Fi, může vám WifiMapper a jeho uživatelé, kteří zaregistrují každý hotspot, ke kterému se připojí, ušetřit práci. 

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Pocket Casts

Aplikace k poslechu audio nahrávek nebo ke sledování videí, kterou si můžete upravit k obrazu svému. Automaticky vám stáhne nejnovější díly vaše oblíbeného seriálu například těsně před tím, než vstanete. Případně vám smaže to, co už jste slyšeli nebo viděli.

Pro Android můžete stáhnout zde

iTranslate Converse

Asi nikdo na světe nezná všechny jazyky a pokud si chcete popovídat i tam, kde si se základními světovými jazyky nevystačíte, budete potřebovat pomocníka. A právě iTranslate Converse vám s překladem v reálném čase pomůže.

Pro iOS můžete stáhnout zdeLink

Adobe Photoshop Lightroom CC

Rádi byste upravili fotky z telefonu na profesionálnější úrovni? Pak určitě využijete zjednodušenou verzi klasického a notoricky známého Photoshopu. Pokud si nevystačíte ze základními funkcemi, které jsou zdarma, můžete si další přikoupit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Greenify

Aplikace, které během dne používáte, mohou váš telefon zbytečně vybíjet. Aplikace Greenify vám je ale zbytečně vypínat nebude, uvede je totiž do „hibernace“, tak nebudou zbytečně aktivní, ale na druhou stranu budou okamžitě k dispozici kdykoli si vzpomenete.

Pro Android můžete stáhnout zde

Songkick Concerts

Díky Songkick už žádnému milovníku hudby neutečou koncerty jeho oblíbených kapel. Aplikace se totiž dokáže inspirovat vaším účtem na Google Play nebo Spotify a upozorní vás na koncerty, které odpovídají vašemu vkusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link


Nejlepší aplikace roku 2017

Super Mario Run

Kultovní hra Super Mario se konečně objevila i na obrazovkách chytrých telefonů a na úspěch nemusela dlouho čekat. Hru s legendárním instalatérem si nejdříve užívali majitelé iOS, v březnu už byla dostupná i pro systém Android.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Microsoft To-Do

Hromadí se vám úkoly a papírky, které vám je mají připomínat, se záhadně ztrácejí? Tato aplikace vám pomůže, je uživatelsky jednoduchá a navíc dokáže komunikovat s různými platformami, takže už na nic nezapomenete.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

A Normal Lost Phone

Téměř každý už někdy ztratil svůj telefon, teď si ale představte opačnou situaci, najdete nezabezpečený telefon a pokusíte se o jeho majiteli zjistit co nejvíce informací. Tato zvláštní hra, která pověří vaše logické myšlení, je k dispozici jak pro iOS tak pro Android.

Pro Android zde

3477590:article:true:true:true

The Great Courses Plus

Máte před sebou dlouhou cestu vlakem a nevíte čím zabijete čas? Možná využijete zajímavou aplikaci The Great Courses Plus, která vám nabídne zajímavé přednášky předních univerzitních profesorů. Můžete se dozvědět něco o vesmíru přímo od Neila deGrasse Tysona nebo zdokonalit své fotografické dovednosti díky přednášce fotografa National Geographic.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Wemogee

Společnost Samsung dokázala využít popularitu emotikonů a přetransformovala ji do velmi užitečné aplikace Wemogee. Díky této aplikaci může její uživatel komunikovat zcela beze slov, jen za pomoci symbolů. Pro někoho zábava, pro jiného vydatný pomocník.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477553:article:true:true:true

ArtPassport

Pokud nemáte možnost cestovat po světě a osobně si projít nejlepší galerie světa, aplikace ArtPassport vám to umožní. Díky 360° pohledu budete mít pocit, jako byste tato místa plná umění opravdu navštívili.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Google Earth

Nová verze aplikace Google Earth vám pomůže poznat svět. Provede vás nejen městy jako je Londýn, Tokio nebo Řím, dá vám nahlédnou i do singapurských skleníků nebo rozlehlých italských lesů.

Link

Funnel

Aplikace Funnel pro vás nasbírá ty nejdůležitější informace dne. Každou hodinu vybírá ty nejnovější zprávy ze serverů jako je BBC, CBC nebo Fox5, které vám pak dokonce přehraje v audio formátu.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Empower

Máte několik účtů, debetních a kreditních karet a už se vám vaše finance začínají vymykat kontrole? Pořiďte si aplikaci Empower, která vám pomůže sloučit vaše účty a bude za vás sledovat i vaše výdaje.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Focalmark

Pokud vás nebaví psát hashtagy, přesto je ale pod svou fotkou na Instagramu chcete mít, není nic jednoduššího než tuto činnost svěřit aplikaci. Focalmark vygeneruje odpovídající hesla, která pak jen jednoduše zkopírujete ke svému statusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link

FaceApp

Chcete si změnit profilovou fotku a žádná z vašich selfie není dostatečné hezká? Pomůže vám FaceApp. Nejen že vás omladí, ale dokáže vám i vykouzlit úsměv.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477566:article:true:true:true

Clips

Aplikace od společnosti Apple vám usnadní tvorbu vašich videí. Velmi jednoduše vám dovolí kombinovat záběry a fotografie. Celé dílo pak navíc můžete otitulkovat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Marvel: Color Your Own

Tato aplikace potěší především ty, kteří milují komiksy od Marvela a ještě k tomu mají rádi omalovánky. Majitelé iOS si nyní mohou své oblíbené postavy totiž sami vybarvit.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

MeiTu

Zatím co americký a evropských telefonech najdeme aplikace jako Instagram nebo Snapchat, v Asii letí aplikace MeiTu, které se nyní snaží prorazit i na americký trh. Takže pokud toužíte po fotce, na které budete vypadat jako anime postava, tak si ji můžete si ji zdarma stáhnout. I když za cenu, že možná až zbytečně moc odhalíte své soukromí.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477542:article:true:true:true

Elder Scrolls: Legends

Pokud máte rádi karetní hry, Elder Scrolls: Legends je přímo pro vás. Jako počítačová hra už má za sebou slušnou základnu fanoušků, ale až letos je možné jí hrát i na mobilních telefonech. Základní verze je ke stažení zdarma, za dodatečné nákupy si ale budete muset zaplatit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Filtru

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, tak vás aplikace Filtru vyloženě nadchne. Nejenže vás krok za krokem naučí, jak připravit tu nejlepší kávu, navíc vám i spočítá, kolik jste za den zkonzumovali šálků.

Pro iOS můžete stáhnout zde

3477556:article:true:true:true

Sprinkles

Nová aplikace od společnosti Microsoft tak trochu supluje Snapchat. Obsahuje nejrůznější filtry, kterými můžete vylepšit svojí fotografii, kterou pak můžete umístit na Facebook, Instagram nebo právě Snapchat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Pokémon: Magikarp Jump

Pokud jste propadli lovení Pokémonů, tak by vás mohla zajímat i odpočinková hra Pokémon: Magikarp Jump. Princip je velmi jednoduchý, čím výš dokáže Magikarp s vaší pomocí skočit, tím víc dostanete bodů.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477539:article:true:true:true

Rodičovská kontrola pro Nintendo Swich

Nevíte kolik času tráví vaše ratolest hraním her? Nintendo nabízí velmi precizní aplikaci, která vám o chování vašeho dítěte prozradí mnohé. Dozvědět se můžete, jak dlouho a kdy dítě hraje, ale také co sdílí na sociálních sítích.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Mobile Passport

Dlouhé fronty u přepážek s pasovou kontrolou jsou minulostí. Alespoň pro cestující, kteří si jako cílovou destinaci vybrali jedno z 23 amerických letišť. Právě tam se můžete otravné frontě vyhnout díky aplikaci Mobile Passport, prostřednictví které vyplníte jednoduché celní prohlášení a můžete směle pokračovat ve svojí cestě.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde.

Aplikace na cesty. Co si stáhnout do mobilu, než vyrazíte na dovolenou>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 10818