Články odjinud

Zapáchal tak hrozně, že kvůli němu muselo přistát letadlo. Ruského kytaristu zabila nekróza

Zapáchal tak hrozně, že kvůli němu muselo přistát letadlo. Ruského kytaristu zabila nekróza

Letadlo směřující na Kanárské ostrovy muselo v květnu nouzově přistát, protože jeden z cestujících zapáchal tolik, že okolní pasažéři zvraceli. Byl jím slavný ruský kytarista Andrej Suchilin, který páchl, protože trpěl nekrózou kůže. Tento týden zemřel, informoval holandský deník De Telegraaf.

Kritický let se odehrál letos 29. května. Suchilina museli vyloučit z letu nizozemského dopravce Transavia Airlines poté, co letadlo neplánovaně přistálo v Portugalsku. Další cestující zvraceli z toho, jak moc Suchilin zapáchal.

Rockový kytarista přitom nezanedbal hygienu, trpěl nekrózou kůže. Je to nemoc, při které člověku doslova odumírají buňky na těle. Kůže hnisá, odlupuje se, plesniví, až nakonec zcela upadne společně s tkáněmi pod ní.

Problém může vzniknout z několika důvodů, nejčastěji následkem poruchy cévního zásobení nebo působením chemických a fyzikálních vlivů. Kožní nekrózu může člověk získat při popáleninách, omrzlinách, proleženinách, následkem úrazu nebo při interních chorobách. Vznik může být také po aplikaci léků, jako jsou cytostatika nebo warfarin.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud