Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zásah na poslední chvíli. V Německu zadrželi těsně před útokem dva islámské radikály

Zásah na poslední chvíli. V Německu zadrželi těsně před útokem dva islámské radikály

Němečtí policisté v noci na dnešek kvůli možné bezprostřední hrozbě teroristického útoku zadrželi dva islámské radikály. Podle agentury DPA to oznámila policie.

Policie odmítla sdělit, jaký útok muži plánovali. Göttingenský policejní prezident pouze řekl, že vyšetřovatelé získávali v posledních dnech tolik poznatků o bezprostřední hrozbě, že bylo nutné okamžitě zasáhnout. Podrobnosti nesdělil ani dolnosaský zemský ministr vnitra Boris Pistorius, který ale zásah vyhodnotil jako důležitý úder proti radikálům.

Dvojice, kterou bezpečnostní jednotky zadržely v dolnosaském městě Göttingen, pochází z Alžírska a Nigérie. Policie o obou mužích ve věku 27 a 23 let, kteří s rodinami žili v Göttingenu, již delší dobu věděla, že se hlásí k radikální větvi salafistického islámu. Součástí zátahu byly i razie v jedenácti objektech v Göttingenu a také v jednom domě na severu Hesenska. Akce se zúčastnilo asi 450 policistů včetně zvláštního zásahového komanda.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link